Подробиці

Через пандемію коронавірусу в усьому світі відмінили чи перенесли спортивні турніри. Чимало федерацій, асоціацій та комітетів припинили внутрішні чемпіонати, із різних видів спорту скасовані також етапи світових та континентальних змагань, Чемпіонати та Кубки світу.

Зупинилися турніри, але не тренування. Спортсмени на карантині намагаються тримати себе в формі, виконувати комплекси вправ як на свіжому повітрі, так і вдома. На державному рівні українським спортсменам дозволили індивідуальні тренування. За умови дотримання соціальної дистанції та врахування карантинних заборон.

Ужгородець Володимир Козловський – спортсмен національної жовто-блакитної збірної з велоспорту, кількаразовий чемпіон України, зустрів карантинні обмеження на тренувальних зборах у Туреччині. Після повернення додому дотримувався режиму самоізоляції та продовжує тренуватися самостійно. Щоденно виїжджає на велосипеді у кількакілометрові заїзди, на «Спартаку» виконує загальні комплекси вправ для підтримання фізичної форми.

Володимир КОЗЛОВСЬКИЙ, велосипедист, Чемпіон України з велоспорту

Я роблю комплекс загально розвиваючих вправ, в основному на верхню частину тіла, оскільки ноги ітак щодня працюють на велосипеді. Велосипедисти знають – це Гута, Кам’яниця, Невицький замок, часто в сторону Чопа, Мукачева, на Анталовецьку поляну, також можна поїхати на Полонину Руну. Насамперед зараз є хороша можливість покращити свою фізичну форму, адже під час щільного щотижневого графіку змагань, складно виділяти багато часу саме фізичній формі. А зараз є місяць-два, можливо, три — за який можна планомірно вийти на новий рівень.

Закарпатський фехтувальник та один із четвірки національної шпажної збірної — Анатолій Герей — початок карантинних обмежень також зустрів на навчально-тренувальних зборах, у Конча-Заспі. Вдома в Ужгороді шукає можливостей для тренувань в умовах карантину: фізичні навантаження виконує в тому числі і на свіжому повітрі. Працює як самостійно, так і допомагаючи юним фехтувальникам. Відпрацьовують уколи та тактики на мішенях, які встановлюють також під відкритим небом.

Анатолій ГЕРЕЙ, фехтувальник, учасник Олімпійських ігор

Намагаємося дома робити комплекси вправ, багато професійних спортсменів діляться комплексами вправ онлайн – тому можна багато чого нового для себе побачити і зробити. На вулиці бігав, на майданчиках спортивних – займався і бігав в лісопарковій зоні. Після посилення карантину більше вдома тренуюся. Адже є багато доступних комплексів вправ, які можна спробувати для себе.

В Україні призупинили також проведення внутрішнього Чемпіонату із футболу в усіх лігах. Відтермінували й матчі Кубку. У закарпатського футбольного клубу «Минай» попереду серйозне випробування саме у кубкових баталіях: у півфіналі прийматимемо вдома київське «Динамо». Та і у Чемпіонаті завдання не скасовуються, суперники у турнірній таблиці Першої ліги мають щільні результати – тож, кожен матч відіграватиме важливу роль. Щоправда, точних дат поки ніхто не називає: очікують зниження захворюваності COVID-19 в Україні та опрацьовують можливі календарі подальших ігор.

Поки що ж, футболісти продовжують тренуватися в умовах карантину. Захисник «Минаю» Петро Стасюк тренується разом зі своєю донечкою Сонею вдома, а із іншими минайцями невеликими групами щодня на стадіоні працюють на футбольному полі: як з м’ячем, так й індивідуально. Важливо тримати себе в тонусі, аби після завершення карантину якомога швидше повернутися в оптимальну футбольну форму.

Петро СТАСЮК, футболіст, захисник ФК «Минай»

Ми з хлопцями збираємося маленькими групами і відпрацьовуємо певні комплексі на базі «Минаю». На полі робота – це робота на полі. Те, що ти бігаєш у парку, підтримує форму. Збираємося, робимо вправи: кожен з нас не перший день в футболі, працюємо над собою. Це не проблема зараз за бажання тримати себе в формі. В основному працюємо з ударами, аби і нашим голкіперам було цікаво, над обводками,комбінаціями та ударами. Футболісти будуть мотивовані у кілька разів більше, адже уже всі заскучали за футболом, всі хочуть грати, а не сидіти вдома.

Із 12 травня Україна планує розпочати перший етап виходу із карантину. Усе залежатиме від темпів поширення небезпечного вірусу. Тож, про відновлення турнірів, їхній формат, відбір на міжнародні змагання наразі говорити зарано. Закарпатські ж спортсмени продовжують тренування та готуються до майбутніх турнірів. Коли б вони не стартували. Усі точні дати будуть узгоджені опісля послаблення чи початку виходу планети з карантину.