Подробиці

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Так, Уряд виділив 1 млрд 260 млн грн на підвищення тарифу на надання екстреної медичної допомоги.

Окрім цих видатків, гроші будуть виділені на навчально-тренувальні центри, аби бригади могли постійно вдосконалювати свої навички.

400 придбаних машин будуть розподілені в регіони України. Водночас, за словами Міністра, є потреба у придбанні 1800 сучасних автомобілів, тож надалі автопарк екстреної меддопомоги планують оновити протягом 2-3 років.

Максим СТЕПАНОВ

міністр охорони здоров’я України

19 червня було прийнято рішення уряду щодо підвищення медичного тарифу на екстрену медичну допомогу: тариф збільшено на 40%. До кінця року на екстрену медичну допомогу буде виділено 1 млрд 260 млн гривень. За рахунок цих коштів має бути підвищена заробітна плата працівникам екстреної допомоги та зміцнена матеріально-технічна база екстреної допомоги. Також цього року 922 млн буде витрачено на придбання 400 машин екстреної допомоги. Окрім того, з 1 вересня МОЗ передбачило підвищення заробітної плати всім медичним працівникам вторинної, третинної медичної допомоги, в тому числі й працівникам екстреної допомоги. Ідеться як про лікарів, так і про середній та молодший медичний персонал. Ще раз наголосити: екстрена медична допомога є пріоритетом, ми дійсно хочемо зробити її за європейським зразком, за світовими стандартами.