Подробиці

Зимове Закарпаття вабить туристів. І попри порівняно теплу погоду на гірськолижних курортах майже немає вільних місць. За даними  департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА, щороку наш край відвідує щонайменше півтора мільйони туристів, не враховуючи тих, хто оселяється у приватних садибах. І місцеві спеціалісти галузі намагаються привабити нових відвідувачів широким спектром послуг: щось більше за катання на лижах та смачні гастротури.

Артем ТОПЧАНЮК

керуючий справами туристичного комплексу  

Нам есть, что предложить туристу, кроме лыж и катания на снегоходах, и других зимних развлечений. Предлагаем закарпатские спа-процедуры: чаны, бассейны, бани, массажи, фито-бочки. Не только общий спектр активного отдыха, но еще и оздоровления. Приезжают люди со всей Украины. Так же подтягиваются с ближнего зарубежья – это Словакия, Венгрия, Польша.

Тепла зима стала для гірськолижних курортів радше викликом та стимулом діяти. Там, де не вистачає природного снігу, працюють спеціалізовані гармати, «настрілюючи» штучне покриття. Від 14 годин роботи  гармат – і схили майже цілком засніжені.

Денис ЯНЧЕНКОВ

технічний директор лижного центру

Є у нас резервуар – озеро природнє – ми з нього викачуємо воду. Завдяки змішуванню повітря і води під великим тиском утворюється сніг. При морозі від -3 °C вони уже можуть сніг виробляти. Кожна гармата може виробити до 80 куб. м. снігу на годину, при  умові що є -6 — -8 °C. Оцей от схил можна повністю покрити снігом за ніч, товщиною 40 см. Пушки видають сніг більшої щільності, який може триматися довше. Якщо піде потепління чи дощ, то природній сніг розстане за ніч-дві, а штучний буде триматися, залишиться.

Туристів порівняно безсніжна зима також не налякала. Так, родина Єланчиків приїхала на Закарпаття вперше. Дізналися про засніжені штучним покриттям схили, привабили спуски різної складності – від невеликих для дітей, до трохи більших  для новачків. Крім того нижчі, ніж у високий сезон, ціни дозволяють грамотно спланувати сімейний вікенд.

Юрій ЄЛАНЧИК

турист з Харкова

Сначала напугало, когда пересекли Карпаты и увидели горы без снега, но тут ребята постарались, есть много снега, для детей трасса и уже более длинная, чтобы покататься. Мне нравится тут все: природа, кухня, обслуживание замечательное, очень гостеприимные люди. На хорошем все уровне, скажу так: в Европе отдыхал, и здесь не хуже уровень, чем в Австрии. А по ценам – дешевле, чем кое-где на раскрученных курортах Украины, это тоже привлекательно.

На схилах з відпочивальниками працюють кваліфіковані інструктори з катання на лижах та сноубордах. Переконують: навчитися може кожен у відносно обмежений час. Витратити можна від кілька десят хвилин до кількох годин. Усе залежить від фізичної підготовки людини, її самоналаштування та відсутності страху.

Іван ДРАНЧАК

інструктор з катання

З дітьми так: або вони сприймають дуже швидко, або поступово, але впевнено. Зі старшими, якщо вони бояться, то складніше поставити їх на лижі. Бо страх усе перегороджує трохи. Але насправді усе залежить від фізпідготовки. Якщо людина більш-менш заспокоїться, тоді ми можемо з нею працювати. Вона іде на контакт, тоді ставимо. А от коли боїться… Страхом можна усі навики перекрити. За людину більш-менш можна поставити людину на лижі.

Сім’я Щирих приїхали з м. Ірпінь на Київщині. Дівчата 9-ти і 5-ти років навчилися не просто стояти на лижах, а й упевнено долати тутешні спуски. Окрім власне катання гірськими схилами, родині довбодоби й супровідні послуги: чани, мінеральна вода та закарпатська кухня. Діти ж у захваті від спуску на лижах.

Ліза ЩИРА

юна лижниця

Три дня. Мне все нравится.

Анастасія ЩИРА

туристка з м. Ірпінь

Дети катаются просто целый день. Мы утром их приводим, потом уводим на обед, и они после снова бегут. Мы немного реже. Инструктора замечательные, буквально за день поставили детей на лыжи. Замечательный и отдых, и отель.  И хоть снега этой зимой нет, а здесь ребята постарались, тут все удобства: и для спорта, и для отдыха.

Поціновувачам більш екстремальних видів відпочинку, тут пропонують проїхатися на снігоходах. А іноді, долаючи шлях до гірських вершин, і на ретраках. Особливо туристів також приваблюють сноуборди.

Діана КОВАЛЕНКО

туристка з Києва

Ми приїхали сюди покататися. Я перший раз стаю на борд, уже вся синя.  Але сюди приїжджати потрібно. Тут нереальні емоції, дуже круто, багато людей, усі дуже привітні, неймовірна атмосфера. Можна трошки схуднути, особливо якщо дозволили собі трошки лишнього під час свят. Сюди варто їхати навіть без додаткових послуг. Тут свіже повітря, тут класно спиться, класно їсться навіть. Все з позначкою «дуже класно», не потрібно нічого собі вигадувати, їдьте сюди і відпочивайте.

Попаритися на відкритому повітрі у чанах, відпочити у лазні, поплавати у басейні та навіть зловити власний обід. Це тільки невелика частина супровідних послуг, які пропонують на Закарпатських курортах. У невеликих рибниках водиться кілька видів форелі. Її можна власноруч зловити, а згодом з улову приготують смачний обід. Додаючи трохи закарпатського колориту.

Марія ДРЕБІТКО

шеф-кухар

Це улюблена страва туристів, вони її самі ловлять, готувати форель не важко, лише 6-12 хвилин на мангалі. Якщо велика риба, то потрібно більше часу трохи, але не більше 12 хв, якщо маленька – то 3 хв з однієї сторони, 3 хв з іншої. Аби утоврилася така невеличка золотиста скориночка.

Наразі ціни на зимовий відпочинок дещо знизили, у зв’язку із завершенням так званого «високого» та сезону новорічно-різдвяних свят. Працюватимуть тутешні курорти аж до середини весни, штучний сніг лежатиме на схилах. Якщо у вас немає власного гірськолижного спорядження, його тут можна взяти напрокат від 250 грн на добу. 4 дні активного та всеохопного відпочинку на Закарпатті можуть вартувати від 5 тис грн на двох.

Артем ТОПЧАНЮК

керуючий справами туристичного комплексу  

Люди приезжают на 4-5 дней, на уикенд. Ценовая политика нас доступная, в районе 1000 грн (иногда до 1000) – номер стандартный, двуместный с хорошими удобствами и завтраком. Прокат лыж и бугельный подъемник – 500 грн в день. Чаны в районе 350 грн в час (но это на несколько человек). Такие же цены на баню. Бассейн – 60 грн в час (теплая вода, есть возможность поплавать). В среднем стоимость обеда в районе 100-120 грн на человека.

Тож, конкурентні ціни, засніжені схили та тривалий зимовий сезон – найкращі козирі курортів Закарпаття. Тут вас знайдуть чим приємно здивувати.