Подробиці

Ужгородський національний університет функціонує в найбільш мультикультурному регіоні, який межує з багатьма Європейськими країнами. У виші навчається майже 1000 іноземців. Тому громадська організація «Фундація розвитку громадянського суспільства» спільно з Факультетом історії та міжнародних відносин УжНУ обговорювали зі студентами питання толерантності: етнічної, гендерної, релігійної, освітньої тощо.

Віталій АНДРЕЙКО, заступник декана факультету історії та міжнародних відносин УжНУ

Наші викладачі на своїх лекційних заняттях приділяють цьому питанню значну увагу. Ми маємо у складі наших студентів представників різних національностей, різних етнічних груп. У нас є іноземці. Навчаються діти зі  США, з Угорщини, Польщі, Румунії.

Захід відбувся у рамках проекту «Сучасна молодь: проблема подолання стереотипів та формування толерантності в поліетнічному та полікультурному середовищі», який реалізується Фундацією за фінансової підтримки Управління молоді та спорту Закарпатської адміністрації та за сприяння УжНУ.

Віталій ЕРФАН, начальник Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА

Управління молоді та спорту саме одним із завдань в частині молодіжної політики є виховання толерантності нашої молоді. Саме об’єднання навколо певної якоїсь соціальної проблеми, соціально-культурного напрямку. Аби стирати кордони, стереотипи, які вже є закладені в нашої молоді за межами тих гаджетів, де пропадають наші молоді люди.

Фундація спільно з викладачами УжНУ організували серед студентів соціологічне опитування для виявлення рівня їх толерантності. Після обговорення цієї теми протягом відкритої лекції та дискусій зі студентами спостерігалось значне покращення цього показника, у середньому на 18%.

Юрій КОПИНЕЦЬ, Голова Правління громадської організації «Фундація розвитку громадянського суспільства»

Зараз немає жодної держави, яка б була мононаціональною. В кожній державі так чи інакше є нацменшини. І ми маємо розуміти, що більшість має ставитися толерантно, ліберально до меншості. Тому що ці люди мають зовсім інший світогляд, сповідують іншу релігійну конфесію, одягаються інакше, мають інші ментальні риси. Це треба розуміти, намагатися не конфліктувати і зрізати такі гострі кути.

Катерина – студентка 3-го курсу факультету історії та міжнародних відносин. Родом дівчина з Хмельниччини. До питання толерантності ставиться виважено.

Катерина ВОЗНЮК, студентка УжНУ

Тут багато іноземців. І у вас так склалося історично, що ви мусіли знаходити спільну мову з багатьма представниками різних культур. І у вас це непогано вдалось. Особисто я до іноземних студентів ставлюся абсолютно нормально, поки вони не переходять якісь рамки.

Сергій часто бере участь у міжнародних освітніх програмах. Спілкується зі студентами з багатьох країн світу.

Сергій ГРИСЬ, студент УжНУ

Толерантність – це деколи дуже невигідно і дуже небезпечно, коли об’єкти, до яких ця толерантність проявляється цього не бачать. Але інколи це життєво необхідно, коли ви цей об’єкт, який занурюється в іншу культуру.

Метою таких обговорень є  підвищення моральності та формування загальнолюдських цінностей у молоді через руйнування стереотипів і нетерпимості до інших національностей та підвищення почуття толерантності у молодого покоління Закарпаття.