Подробиці

Навчатися, проходити стажування чи викладати у європейській країні, будучи студентом чи викладачем Ужгородського національного університету. Усе це можливо завдяки програмі Erasmus +.

Тетяна ДОШКО

провідний спеціаліст відділу міжнародних зв’язків УжНУ, Erasmus-координатор

Це програма академічної мобільності, яка у європейських країнах діє давно. Ми приєдналися у 2014-му. Завдяки цій програмі наші студенти мають можливість навчатися протягом семестру у якомусь європейському виші-партнері. Наші викладачі мають можливість пройти тижневе стажування, повикладати в європейських університетах, а також можемо приймати викладачів з-за кордону, аби тут послухати їхні лекції.

Студент третього курсу факультету історії та міжнародних відносин УжНУ Сергій Грись протягом семестру навчався у м. Банска Бистріца у Словаччині. В університеті імені Матея Бела опановував шість предметів, семестрові оцінки хлопця у альма-матер також зарахують. У Словаччині студент проживав у інтернаціональному гуртожитку, окрім знань, здобув ще і чимало європейських знайомств. Важливою для Сергія стала і мовна практика, адже у майбутньому хлопець хоче спробувати себе як усного перекладача.

Сергій ГРИСЬ

студент 3 курсу ф-ту історії та міжнародних відносин УжНУ

Відточив свої навички із мовою, зміг для себе порівняти моделі систем освіти, як ідуть у нас, так у Європі. Це був цікавий досвід – зануритися у європейське суспільство. На цій програмі Erasmus + були студенти майже із усієї Європи. Це Німеччина, Франція, Італія, Польща, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Україна, Словаччина та Чехія.

Освітня програма академічної мобільності Erasmus +, що фінансується Європейським Союзом, для студентів працює на стипендіальній основі, так званих «малих ґрантів».

Тетяна ДОШКО

провідний спеціаліст відділу міжнародних зв’язків УжНУ, Erasmus-координатор

Зазвичай, студент отримує фінансову підтримку протягом усього періоду його навчання, протягом 5 місяців, поки триває семестр. Студент отримує фінансову підтримку, аби повноцінно навчатися і проживати у європейській країні. Звичайно, суми відрізняються в залежності від країни, де студент вчитиметься. Окремо фінансується дорога до місця навчання. Не менше 500 євро на місяць студент отримує майже у кожній країні.

Дізнатися про вакантні конкурси у програмі Erasmus + можна на офіційному сайті УжНУ на спеціалізованій сторінці. Там же є і детальні умови участі.

Тетяна ДОШКО

провідний спеціаліст відділу міжнародних зв’язків УжНУ, Erasmus-координатор

Подати заявку не так і складно. Потрібно заповнити анкету, довідку про успішне складання попередньої сесії, надати своє Сі-Ві та надати письмову мотивацію. Після цього студентам буде призначено співбесіду на рівень володіння іноземною мовою. На основі конкурсу обирається також і кращий студент , який зможе гідно представити наш виш протягом семестрового навчання.

Сьогодні для студентів існує багато нових можливостей. УжНУ і надалі продовжуватиме активну співпрацю з європейськими вишами.  Учасники ж програми, які уже спробували на собі усі переваги Erasmus+, запевняють: необхідно просто вміти скористатися наданими можливостями.

Сергій ГРИСЬ

студент 3 курсу ф-ту історії та міжнародних відносин УжНУ

Це був колосальний досвід як для мене, так і для Ужгородського національного університету. Я там усім розповідав усім про Ужгород, цікаво було послухати про наш виш не тільки європейцям, але й землякам зі Східної України. Я би порадив усім студентам, які бачать цю можливість, одразу подаватися на ці програми. Це надзвичайний досвід і усі умови для цього присутні.

Наразі найбільш тісними у програмі є зв’язки із сусідніми країнами: Чехією, Угорщиною, Словаччиною, Польщею та Румунією, активно закарпатський виш також співпрацює із Хорватією та Італією. З кожним днем в Ужгородському національному університеті розширюється географія проходження міжнародних практик, навчання та програм стажування. Університет заключає нові договори співпраці з країнами Європи та світу.