Подробиці

Щороку на Водохреща люди занурюються в ополонку. Проте, лікарі не рекомендують купатися у холодній воді дітям, вагітним жінкам, людям похилого віку. За словами ужгородської лікарки Іванни Шушман, не варто ризикувати й хворим на респіраторні, нервові, серцево-судинні недуги, а також особам, котрі мають загострення хронічних. Щонайменше, це може загрожувати переохолодженням організму та загальним нездужанням. Хто не має протипоказань, повинен підготувати організм до занурення в ополонку.

Іванна ШУШМАН

сімейний лікар ТОВ «Ендоклініка»

За 2-3 тижні до Водохреща потрібно готувати організм. Це може бути обтирання вологим рушником з поступовим обливанням верх ніг, потім і нижніх кінцівок прохолодною водою. Температура води спочатку повинна бути  більш вищою, орієнтовно 32º із поступовим зниженням температури щодня на 1-2 градуси.

Щоб не захворіти, потрібно дотримуватися кількох простих правил безпосередньо під час та після занурення. У першу чергу, обирати тільки відведені для цього місця. Також лікарі не радять вживати алкогольні напої перед купанням і не рекомендують повністю занурюватися у воду.

Іванна ШУШМАН

сімейний лікар ТОВ «Ендоклініка»

Перед зануренням потрібно розігріти організм. Рекомендовано зробити кілька фізичних вправ. Можна поприсідати, повіджиматись або зробити легку пробіжку. Перебувати у воді доцільно не більше, ніж 10 секунд. Після того, як занурилась, повернутись швиденько н берег, витирає тіло рушником і одразу вдягає теплий одяг. Після цього зігріває організм теплим чаєм.