Подробиці

Мальдіви з херсонським колоритом, рожеві озера, гори та українська Сахара. Цьогоріч вітчизняні курорти замінять європейські. Пандемія коронавірусу диктує свої правила. Турфірми розширяють сферу послуг. У пріоритеті – подорожі Україною.

Ужгородка Івіка цьогоріч замість запланованих пляжів Хорватії  їде на Одещину .

Івіка ДУДА, ужгородка

Ми боїмося трохи. Тому ми вибрали не саму Одесу, а Чорноморськ. Бо там може бути все-таки менше скупчення народу. Там приватний пляж. Воно не в центрі, а на обочині. Тому якраз нормально. Не буде багато людей. Мені навіть виходить дешевше, ніж коли я їхала у Хорватію.

Приморські регіони цього літа будуть в топі. Середньостатистичний чек для звичайної української родини із трьох осіб за тиждень відпочинку – близько 30 тисяч гривень. У цю суму входить проживання і мінімальне харчування.

Ірина ГАЗІЙ, директорка туристичної фірми – туроператора по внутрішньому і зовнішньому туризму

Це абсолютна протилежність турецькому відпочинку без ніяких «олінклюзівів». Можна вийти на будь-який бюджет. Можна взяти не першу лінію моря, або не двокімнатні апартаменти. Або якісь нецентральні райони відпочинку, або міста. А якісь примістки.

Та не морем єдиним. Україна відкриває ширші горизонти. Попит на внутрішній туризм є. І саме зараз «золотий» час ще більше його розвивати, — переконують фахівці. Західна Україна – один із «ласих шматочків».

Гори – це завжди гарна ідея, — впевнений іршавчанин Іван. Тому майже кожні вихідні організовує прогулянки в Карпати. Обійшов чи не всі хребти. Першу туристичну групу хлопець зібрав 5 років тому. 

Іван КУДРЕЙ, організатор  турів у гори

Перший мій похід я організував з людьми незнайомими. З Києва списалися, здзвонилися. Пішли в гори. Я зараз збираю друзів піти на Чорногірський хребет. Біля озера Бребенескул переночувати.

Неабияк стрімко розвивається і «зелений» туризм. Сільські садиби розширяють спектр послуг: від затишного проживання у еко-будиночках і релаксу в чанах, басейнах, чи лазні до екстремальних катань на квадроциклах схилами Карпат. Послуги надають на будь-який смак і гаманець гостя. Середня ціна за двохмісне розміщення із сніданком – від тисячі гривень.

Катерина ДЕНИСЕНКО, адміністраторка сільської садиби

Можна  показати гарні екскурсії в місті, можна зїздити на дегустацію вина, на термальні басейни, в гори піти. Гарні є маршрути велосипедні, як на Ярок трошки вище підніматися.

Тож поки небо і кордони закриті, Україна розкручує себе на повну. І з нетепінням чекає чергового послаблення карантину та повноцінного відновлення роботи залізничного траспорту. А поки лише власне авто, або приватний трасфер.

Ірина ГАЗІЙ, директорка туристичної фірми – туроператора по внутрішньому і зовнішньому туризму

Україна може дивувати. І це неправда, що в Україні немає що продавати, або в Україні моря занадто дорогі.

Україна в нас настільки прекрасна. Мало хто знає, дивується, коли ми кажемо, що давайте поїдемо у нашу українську пустелю, або на наші каньйони, які ми маємо в Україні. Або дивуємо їх тими базами і пропозиціями, які за цей час, за останні декілька років зявилися на узбережжі нашого Чорного моря. Можна знайти відпочинок на любий гаманець. Але, як мені здається, головне  настрій, з яким настроєм ви їдете – отакий відпочинок ви і отримаєте.