Подробиці

Рясні дощі, які протягом двох днів накрили територію Закарпаття, зумовили суттєвє підвищення рівнів води у річках.

Так, за даними закарпатського Управління ДСНС, вже підтоплено 8 дворогосподарств, 613 га сільгоспугідь, 170 Га пасовищ та зруйновано 620 погонних метрів берегоукріплень.

Також синоптики повідомляють: якщо протягом дня в горах інтенсивні дощі не припиняться, паводка не уникнути.

Федір ФІЛІП

речник УДСНС Закарпаття

На річці Тиса спостерігатиметься підвищення рівнів води від 2,5 до 3 метрів, на річці Уж – 1,-1,5 м. Спостерігаєтсья значна водність на р. Боржава. За інформацією синоптиків, на цій річці можливе значне підвищення рівнів води, з подальшим виходом на заплаву, а також підтопленням сількогосподарських угідь в Іршавському та Виноградівському районах (села Великі та Малі Ком’яти, Заріччя). Також можливий перелив через автошлях – Сільце, Великі Ком’яти, де щорічно відбуваються ці ситуації.

Для запобігання підтоплення дворогосподарств у найбільш критичних точках на Виноградівщині та Іршавщині працівники водного господарства встановлюють пересувні мотопомпи для відкачки води. А закарпатський гідрометцентр оголосив штормове попередження (І рівень небезпечності, — жовтий): протягом наступної доби на більшій частині області триватимуть значні дощі, подекуди – сильні зливи, вдень грози, місцями – град.