Подробиці

Саме Ужгород та Ужгородський район є сумнівним лідером щодо пожеж в екосистемах. Тільки впродовж вихідних рятувальники зафіксували 41 випадок на Закарпатті, майже половина — на Ужгородщині. З настанням тепла ця проблема буде актуальною і для гірських районів області, — переконують рятувальники. За їхніми словами, під час таких пожеж особливих матеріальних збитків немає, проте вони можуть бути у разі, якщо вогонь дістанеться будівель.

Наталія БАТИР, речниця ДСНС Закарпаття

При такому вітрі як ми спостерігаємо в області останні кілька днів можливе перекидання вогню і на житлові споруди громадян. Чи на власні, чи на споруди сусідів, або адміністративні будівлі. На щастя цього року ми не мали таких пожеж, однак минулими роками в нас часто бувало таке, що внаслідок недогляду за такими пожежами знищувалися оселі громадян і вони самі собі завдавали шкоди.

Так, днями через спалення сухостою на Великоберезнянщині згоріло 10 опорних стовпів, внаслідок чого кілька сіл залишилися повністю без телефонного зв‘язку.

Та, все ж, найбільше від спалення сухої стави на полях страждають тварини, екологи кажуть, що після таких пожеж на полі можна знайти десятки обгорілих тварин.

Оксана СТАНКЕВИЧ-ВОЛОСЯНЧУК, еколог

В цій траві живе дуже багато мешканців, зокрема — зайчиків, фазанчиків, їжачків, багато комах, різних землерийок і всі вони страждають. Особливо мова йде про маленьких тварин: зайчат, які тільки народилися. Вони просто не можуть втекти від цього вогню. Насправді це дуже великі втрати. 

Крім того при спалені сухостою в повітря потрапляє чимало шкідливих речовин, які вкрай негативно впливають на органи дихання людини. Тому фахівці вкотре просять краян не спалювати суху траву, аби не шкодити собі та оточуючим. Екологи ж нагадують, що палити сухостій заборонено законом. За подібні дії передбачене накладання штрафу в розмірі кількасот гривень.