Подробиці

З 1 серпня 2020 року в Україні запроваджується застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, як альтернативи касовим апаратам. Маючи відповідне програмне забезпечення, яке держава надає безкоштовно, підприємці можуть здійснювати розрахункові операції завдяки смартфону, планшету чи комп’ютеру. Цей спосіб в перспективі може замінити касові апарати, проте не обов’язково: вони можуть працювати паралельно, або ж самостійно.

Вікторія ЛИЗАНЕЦЬ начальник відділу розгляду звернень громадян ГУ ДПС у Закарпатській  області

Законодавство не обмежує вибір платника. Більше того суб’єкт господарювання може одночасно використовувати як програми і так і класичні реєстратори. Але якщо суб’єкт приймає рішення замінити класичний реєстратор (касовий апарат) електронним, то класичний реєстратор підлягає обов’язковому скасуванню

Наразі діє тестова версія програмних реєстраторів. Вона працюватиме до 31 липня цього року. І підприємці, які хочуть нею скористатися повинні пройти реєстрацію.

Вікторія ЛИЗАНЕЦЬ начальник відділу розгляду звернень громадян ГУ ДПС у Закарпатській  області

Реєстрація РРО здійснюється на підставі заяви форми 1 ПРРО, яка заповняється в електронній формі та подається на фіскальний сервер шляхом Єдиного вікна подання електронної звітності або електронного кабінету. Фіскальний сервер автоматично обробляє таку заяву і за результатами обробки або реєструє або відмовляє в його реєстрації. При реєстрації РРО кожному присвоюється фіскальний номер, який є унікальним числовим значенням порядкового номера в реєстрі програмних реєстраторів.

Отримати фіскальний додаток просто: його можна скачати на ВЕБ-порталі ДПС України або на територіальному порталі ДПС Закарпаття. Більше того протестувавши систему підприємці можуть висловити свої враження чи зауваження, які податківці передадуть розробнику – усе аби зробити користування програмним реєстратором комфортнішим.