Подробиці

Французькі та українські винороби обміняються досвідом у межах програми «Бордо-Закарпаття».  Якість білих закарпатських вин вразила досвідчених виноробів Франції. Наш «сонячний напій» за кілька років може вийти на світовий ринок. У цьому впевнений професор економіки і маркетингу виноробства Бордо Стефан Баде. Та спочатку винороби повинні завоювати прихильність внутрішнього споживача.

Стефан БАДЕ

професор економіки і маркетингу виноробства Бордо

Звичайно, існує певне упередження до українських вин. Звичайно, а як український споживач зможе скуштувати українське вино, якщо його йому просто не пропонують? Потрібно починати саме з тих, хто продає це вино. Якщо буде продаватися українське вино, тоді споживач зможе його скуштувати, порівняти, він собі скаже: «а воно нічим не гірше, ніж і закордонні вина». І він буде пишатися цим.

Агрономічні умови, якісний виноград, клімат, технології – потенціал, яким, на думку французьких виноробів, мають скористатися закарпатські.

Гільєрм МАРТІНС

енолог з регіону Бордо (Франція), доктор мі кробіології і біотехнологій, агроном, майстер виноградарства та виноробства

Я думаю, що ми можемо працювати саме над покращенням якості, щоб ця якість була витонченою. Вся я робота над створенням витончених вин, над підбором правильного і рослинного матеріалу, і правильної техніки, потребує  багато часу.

Популяризувати закарпатський продукт буде одна з берегівських виноробних компаній. Вона  у межах програми «Бордо-Закарпаття» налагодить співпрацю з виноробами Франції.

Стефан БАДЕ

професор економіки і маркетингу виноробства Бордо

І щоб підтвердити вам, як сильно ми вримо в українські вина, ми, винороби регіону Нова Квітанія, готові надати безкоштовно стенд для українських виноробів, щоб вони могли представити свої вина і всі відвідувачі виставки змогли їх скуштувати.У листопаді наступного року хочемо зробити спеціальний акцент на українських винах.

Але спочатку освітній етап. Студенти УжНУ, аграрного коледжу у Сваляві та Берегівського інституту, а також спеціалісти галузі зможуть відвідати теоретичні та практичні заняття з виноробства.

Ігор Радомисельський

віцепрезидент виноробної компанії , куратор програми «Бордо-Закарпаття»

Для студентів-аграрїів і для виноробів ми будемо робити декілька майстер-класів по виявленню дефектів. І більш загальні освітні лекції для менеджерів, для туризмознавців, для економістів, для всіх, щоб показати, що виноробство може дати нам Закарпаттю, як регіону, і, взагалі, Україні.

Можливості – це,зокрема, винний туризм. До прикладу, Бордо щороку відвідують більше 4.5 млн туристів. Для досягнення такого результату, потрібні перекладачі, менеджери, туристичні гіди, управлінці та персонал у готелях, економісти. Наступного року українська делегація зможе відвідати Бордо, щоб обмінятися досвідом щодо технології виноробства.