Подробиці

Ставши донорами – ми рятуємо чиєсь життя. У період пандемії Закарпатська обласна станція переливання крові в Ужгороді переживає скрутні часи. На сьогодні у закладі гостро бракує чи не усіх груп крові. Карантин суттєво вплинув на кількість донорів, однак тих, хто потребує переливання менше не стає.

Марія ФАНТИЧ – завідувачка відділу комплектування донорських кадрів

«У зв’язку із теперішньою епідеміологічною ситуацією у нас проблема із наявністю усіх крові майже усіх груп. Наразі частково активізувалися донори-родичі у здачі крові, тому наразі у нас достатньо тільки 1 і 2 групи +. Решта груп у нас так би мовити «із коліс» — що заготовляємо те і видаємо.»

В умовах епідеміологічних обмежень бути донором все ж безпечно. У закладі дотримуються усіх карантинних вимог. При вході є засоби дезінфекції, також здійснюється температурний скринінг. Увесь персонал забезпечений засобами індивідуального захисту. Боятися нема чого, коли йдеться про порятунок людського життя, — каже пані Віра, яка здає кров вже не вперше.

пані ВІРА – донорка

«Кров варто здавати, адже перш за все це корисно для людини, яка її здає. А найголовніше це допомога людям, я тут, адже можу допомогти.»

Аби вберегти своє здоров’я і здоров’я людини, якій знадобиться ваша кров, дотримуйтеся кількох правил. За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх. Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові. Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання чи озноб. Обов’язково варто виспатися і з’їсти легкий сніданок. Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації. І не паліть за 2 години.

Марія ФАНТИЧ – завідувачка відділу комплектування донорських кадрів

«У людини що бажає здати кров, перш за все повинно бути дійсно бажання і позитивне налаштування. Важливо добре виспатися, бути здоровим і прийти із документом, який засвідчує особу. У реєстратурі таким чином ми перевіряємо чи наявний донор у картотеці по захворюванням.»

У будні із 9-00 до 13-00 год. за адресою м. Ужгород, вул. Льва Толстого,15. Закарпатська обласна станція переливання крові розраховує на підтримку донорів.