Подробиці

Громадянська мережа ОПОРА зазначає:  в області виборці зіпсували 2,5 відсотки бюлетнів. Це відсоток від всієї кількості виданих бланків у другому турі президентських виборів на дільницях Закарпаття

Ярослав ГУЛАН координатор громадянської мережі ОПОРА

Кількість недійсних бюлетенів 2,5 відсотки. Як на мене — це багато. Це бюлетені, які виборці взяли, але вони там щось робили, щось малювали, ставили дві позначки, словом з них не можна було встановити волю виборця, хоч виборець і прийшов. Ці бюлетені визнані не дійсними.

Нагадаємо, що в бюлетені відсутня позначка «проти всіх», як це було в попередні роки. Її прибрали законодавчо.  Загалом, в другому турі на Закарпатті працювали 811 дільниць. В нашій області Володимир Зеленський отримав 80,6 % голосів виборців. Поліція зареєструвала 16 порушень виборчого процесу. Щодо двох відкрито кримінальне провадження — за видачу бюлетеня без паспорту та видачу бланку людині, якої не було в списку. Крім того, не вирішилася проблема з членами ДВК і на деяких дільницях їх бракувало в день виборів

Лариса РОМАНЮК

довготривалий спостерігач громадянської мережі ОПОРА

Окремі дільниці, зокрема в селі на Берегівщині ДВК була створена із 7 членів, а згідно закону мала дільниця мала мати12 членів ДВК. У селі Завидово 10 членів працювали замість 14.

Загалом, за словами спостерігачів ОПОРИ, попри певні факти порушень, вони не були масовими та кардинально не вплинули на результат волевиявлення на Закарпатті.