Подробиці

Українсько-угорський навчально-науковий інститут є одним із наймолодших підрозділів Ужгородського національного університету. Тим не менш, протягом десяти років факультету вдалося укласти чимало угод, у тому числі – з країнами Євросоюзу. Однією з найпоказовіших співпраць стали грантові проекти з оновлення 5 та 6 поверхів гуртожитку №4.

Здійснити ремонти вдалося за підтримки угорського фонду «ПАДОК». Користуватися оновленими приміщеннями можуть студенти не тільки інституту, а й інших підрозділів.

Олександр ШПЕНИК, декан Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ

Згідно договору по ремонту шостого поверху тут можуть жити студенти нашого факультету або, якщо є місця, то угорськомовні студенти. Але для того, щоби не було ніякої, грубо кажучи, напруги між студентами, даний же фонд зробив іще один поверх гуртожитку університету, де живуть не наші студенти, а виключно студенти інших факультетів. Іменно для того, щоб показати, що допомога йде не виключно для студентів угорськомовного факультету, а й взагалі для студентів всього нашого університету.

Найперше, провели капітальний ремонт 20 блоків обох поверхів гуртожитку, на яких усього проживають близько півтори сотні молодих людей. Для мешканців кімнат також закупили нові меблі та подбали про стан санітарних вузлів.

Іванка КЛИМОВИЧ, студентка Українсько-угорського інституту УжНУ

Я тільки перший курс, перший рік навчаюся і перший рік живу в гуртожитку. Взагалі дуже-дуже класно, дуже круто, я не очікувала, що взагалі буде такий гуртожиток і мені дуже подобаються умови. Взагалі дуже класно проживати тут.

Партнерськими угодами також передбачили оновлення коридорів, спеціальних приміщень, спільних кухонь. В останніх студенти можуть не тільки готувати їжу, а й користуватися нещодавно встановленими пральними машинами.

Богдан ГАНЧИЧ, студент інженерно-технічного факультету УжНУ

Рівень комфорту хороший, але я замітив, що в деяких кімнатах просто покрашено в не дуже хороший колір. Загалом класно, якщо чесно. Порівняно з іншими кімнатами, поверхами, то тут би набагато краще жилося.

У теплі пори року жителі гуртожитку №4 можуть займатися спортом на майданчику на території студмістечка. В іншому разі до послуг студентів пропонують фітнес-зал із достатньою кількістю інвентаря. Тут є турнік, шведська стінка, бігова доріжка, гирі, штанги з вагами, боксерське приладдя тощо. У коридорі 6 поверху студенти можуть також пограти в настільний теніс.

Окреме оновлене приміщення – ігрова кімната. Тут студентам дозволяють проводити різноманітні заходи, зокрема, збиратися з друзями на перегляд фільму  чи навіть день народження. Охочі можуть готуватися в цій кімнаті до занять чи грати в настільний футбол.

Щоб стежити за дотриманням порядку студентами, на поверхах встановили камери. Справність технічних приладів чи будь-якого іншого обладнання намагаються регулярно перевіряти.

Олександр ШПЕНИК, декан Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ

Не лише те важливо, що тоді привели в порядок, а й вже й в подальшому, (оскільки тут більше, ніж два роки), і наші студенти за допомогою угорських партнерів – саме в грантовій сфері, і держсекретарів, які тут нас навіщають, ми можемо не лише відтворювати той стан, який був тоді зроблений, а й весь час осучаснювати, оновлювати.

На досягнутому представники інституту зупинятися не планують. Вони вже подали заявки на участь у нових грантових проектах ЄС і наразі чекають відповіді на свої запити.