Подробиці

5 шкіл, 5 садочків та 41 дорога місцевого значення. Саме про такі числа йдеться у виконанні програми «Велике будівництво» на Закарпатті. Головне ж досягнення програми у області за 2020-й рік — це 271 кілометр збудованих доріг та 80 кілометрів доріг в нижньому шарі.

Євген ПЕТРОЩУК — перший заступник керівника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області

«Загалом доріг за останні 10 років було збудовано менше ніж цьогоріч. Близько 30% усіх доріг на Закарпатті було повністю відновлено. Маємо також 80 км доріг у нажньому шарі, які у другу половину наступного року я думаю також будуть здані в експлуатацію.»

У будівництві дорожньої інфраструктури Закарпатська область стала лідером. На сьогодні вдалося закінчили роботи та запустити рух мостом у селищі Буштино, який носив статус «довгобуду» з 2008 року. За словами керівниці команди підтримки реформ при Укравтодорі Олександри Азархіної, з початку року Укравтодор оновив 3900 км доріг в Україні. Деякі проєкти на стадії завершення, тому запевняють, що план успішно виконується.

Олександра АЗАРХІНА — директорка офісу реформ при Державному агентстві автомобільних доріг України

«Ми попередньо спілкувалися із керівництвом служби автодоріг у Закарпатській області. Говорили про те що область насправді може бути одним із пілотов, на якому буде відпрацьована нова система контролю якості. Щоб дійсно це відбувалося від процесу пріоритезації ремонтів, до розробки проектних рішень, до відбору підрядників і до контролю якості виконання дорожніх робіт. І передачу цих об’єктів в експлуатацію.»

За висновками експертів Ukraine Economic Outlook, саме інвестиції в інфраструктуру врятували Україну від глибокого падіння в рік кризи, спричиненої пандемією COVID-19. Розрахунки економістів демонструють, якби не посилене фінансування інфраструктури, падіння ВВП України склало б -8,6 %.