Подробиці

За результатами паралельного підрахунку голосів виборців Громадянської мережі «ОПОРА» станом на 10.00 1-го квітня у другий тур президентських перегонів вийде Володимир Зеленський із результатом трохи більше 30% голосів та Петро Порошенко (15,7%). На третьому місці Юлія Тимошенко (13.3% голосів). П’ятірку закривають Юрій Бойко (11,5%) та Анатолій Гриценко (6,8%).

Організація «ОПОРА» отримала такі дані зі звітів майже 1 300 спостерігачів в усій Україні. Імовірність, що такими будуть і офіційні результати Центрвиборчкому – 95%. Похибка може складати 0,7%.

Офіційні результати виборів на Закарпатті поки що оголосила тільки одна окружна виборча комісія №71 із центром у місті Хуст. Інші ще ведуть підрахунки.

Ярослав ГУЛАН, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області

В окрузі №71 перемогу здобув Володимир Зеленський. Йому віддали голоси 28 тис. 454 виборців. На другому місці тут Юлія Тимошенко. За яку віддали голоси 10тис. 223 виборці. І на третьому місці Петро Порошенко. Який набрав 6 тис. 723 голосів. Станом буквально на півгодини тому, на 13.30 в окрузі №68, до якого входить Ужгород і Ужгородський район, як повідомив «ОПОРУ» член окружної виборчої комісії, Олександр Волосянський, уже опрацьовано 90% протоколів. Це 130 дільниць із 144-х.

За результатами 90% протоколів в Ужгороді та Ужгородському районі у трійці лідерів –  Володимир Зеленський, Петро Порошенко та Юлія Тимошенко.

У день виборів на закарпатських дільницях спостерігачі виявили ряд порушень. В окремих населених пунктах члени комісії почали голосувати раніше 8-ї години ранку. Були також спроби видачі бюлетенів без пред’явлення паспорта та поодинокі випадки голосування у кабінці по двоє.

Ярослав ГУЛАН, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області

Також було зафіксовано доволі грубе правопорушення у місті Мукачево. На одній із дільниць голова дільничої виборчої комісії поїхала віддавати результати голосування, не надавши нашій спостерігачці копію протокола. Чим порушила закон. Тому що дільнича виборча комісія спочатку має надати копії спостерігачам. Має оприлюднити результати голосування в себе на дільниці для того, щоб усі могли з ними ознайомитися. В тому числі і журналісти. А тільки тоді їхати на окружну виборчу комісію здавати результат.

Явка виборців на Закарпатті становить 46,99%. За результатами організації «ОПОРА» проголосувало 443 тисячі 269 осіб. Це найнижчі показники в Україні.