Подробиці

В Україні добігає завершення період загального режиму розмитнення автомобілів на єврономерах. Розмитнити такі авто ще можна до 23 травня, далі на тих, хто проігнорував цю норму закону чикають чималі санкції. Порушників каратимуть гривнею і розмір покарання буде чималим.

Олексій АЛЄЙНІКОВ

начальник митного поста «Ужгород-центральний»

Ми закликаємо людей, які не встигли чи не мали змоги оформити ці ТЗ, або вивезти їх за межі України, бо санкції доволі жорсткі і повноваження правоохоронних органів, які мають право зупиняти і перевіряти такі авто – значно розширені, тому важливо до 23 травня вирішити питання з такими ТЗ – вивезти їх чи розмитнювати. + Якщо раніше не було чітко прописано заборони передачі ТЗ іншим особам, також використання їх з комерційною метою, то зараз є пряма норма: одразу ж буде  накладено штраф у розмірі 170 тисяч гривень або конфіскація транспортного засобу.

Такі санкції діятимуть не тільки за незаконну передачу транспортного засобу, але й за спробу розкомплектації машини, продаж чи інші порушення режиму та терміну тимчасового ввезення або транзиту. Тому фахівці радять якомога швидше позбутися євробляхи.  Попри те, що розмитнити авто дорого – значно дорожче обійдеться сплатити штраф.

Олексій АЛЄЙНІКОВ

начальник митного поста «Ужгород-центральний»

Можу привести приклад знеособлений без марки автомобіля і без особи громадян. Наведу два приклади – авто 2006 ро ку. Його вартість приблизно 2 тисячі євро, то в пільговий період йому треба було заплатити 54 тисячі гривень, зараз це вже 82 тисячі гривень. Тут є значне зростання щодо необхідності сплати платежів. Якщо це новіший автомобіль 2011 року і вартість його 4 тисячі євро, то необхідно було сплатити 60 тисяч, а на даний момент 74 тисячі. Тут різниця не така суттєва, але вона все ж таки є. На новіші автомобілі ставка враховується і рік виробництва.

Як зазначають у Міністерстві фінансів – мета штрафів. Які вступлять в дію з 24 травня – припинити обіг використання даних автомобілів на території України. Загалом на Закарпатті з кінця лютого, відколи закінчився пільговий період розмитнення – оформлено 233 євробляхи. Це в кількадесят разів менше ніж було розмитнено в пільговий період. Станом на зараз митники вже не прогнозують відчутного збільшення цієї цифри. Наразі митні пости працюють в штатному режимі. Також на митниці дають роз’яснення, як уникнути санкцій після 23 травня, якщо ви все ж заїжджаєте на територію України.

Олексій АЛЄЙНІКОВ

начальник митного поста «Ужгород-центральний»

З 23 травня тимчасово ввезти ТЗ матимуть змогу не резиденти і громадяни, які стоять на консульському обліку до 60 днів. Якщо особа, яка ввозить ТЗ має на меті перебувати на території України більше 60 днів – в неї є обов’язок стати на облік в поліції. Для цього необхідно отримати посвідчення на митниці і протягом 10 днів звернутися в поліцію для тимчасової реєстрації.

 Цього достатньо аби іноземне авто законно перебувало на території України і для того аби уникнути санкцій. А вже після 24 травня, якщо водія зупинять за кермом «євробляхи», то штраф становитиме 8,5 тисячі гривень. Другий раз за таке ж порушення стягнення становитиме вже 17 тис. грн і призведе до позбавлення прав на рік з конфіскацією авто.