Подробиці

Монети номіналом 25 копійок та усі банкноти старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу готівкою. Про це повідомив Національний банк. Вони будуть вилучені з обігу з 1 жовтня 2020 року.

Нацбанк пояснює: монети у 25 копійок зараз не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, що відбулося торік. Підкреслюють: вилучення з обігу таких монет спростить готівкові розрахунки.

Окрім того, НБУ буде активніше виводити з обігу паперові банкноти 1 і 2 гривні і монети 1 гривня зразка 1996-го, замінюючи їх на відповідні обігові зразки 2018 року.

Отже, з 1 жовтня 2020 року усі магазини, ресторани, сфера побуту мають припинити їх приймати, а залишки таких монет і банкнот — до 16 жовтня здати до кас банків України для зарахування на рахунки.

Водночас громадяни зможуть без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, на монети та банкноти інших номіналів і зразків упродовж наступних трьох років.