Подробиці

«Європа за тебе! Ти за життя! Будь донором!». Таке гасло кампанії зі збору крові, яка одночасно відбувається в Україні та Румунії. Основні міста транскордонної програми – Ужгород, Чернівці,  Івано-Франківськ, Одеса, а також  Тулча, Ботошани, Сучава, Бая-Маре, Сату-Маре. Кампанія покликана популяризувати донорство і тим самим врятувати чиїсь життя.

Студентка Галина про акцію дізналася із соцмереж. Дівчина каже: назвати себе донором «зі стажем» поки не може. Здає кров всього вдруге. Але сподівається, що це стане хорошою традицією.

Галина ГИЧКА, донор

Ну якось я подумала, що було би класно знову здати кров і якось допомогти людям, які цього потребують.

Завтра скажу всім своїм знайомим, особливо студентам, вони точно прийдуть.

В Ужгородській станції переливання крові кажуть:  обслуговують більше десятка лікарень міста. Аби постійно поповнювати запаси — щодня треба, як мінімум тридцять донорів. А в середньому є всього 10. Із початку дії транскордонної акції їх кількість значно збільшилася.

Марія ФАНТИЧ, завідувач відділення комплектування донорських кадрів

Сьогодні близько 50 чоловік прийшли здали кров. Сьогодні вручають подарунки невеликі. Це соки. Печиво, гематоген, котрий корисний донорам після кроводачі. Маєчки і самий головний приз – гірський велосипед, кожній області по одному виділили велосипеду. І методом жеребкування він буде вручений після 26 числа.

Просвітницька кампанія зі здачі крові одна з акцій великої Програми транскордонного співробітництва «Румунія-Україна». Вона реалізується в обох країнах уже 6-й рік. Адресована на прикордонні області та повіти і має на меті покращити співпрацю в регіонах та налагодити взаємозв»язки.

Володимир НАВРОЦЬКИЙ, представник програми транскордонного співробітництва «Румунія-Україна»

Сама в цілому програма розрахована на 2014-20 роки. Це приблизно 60 млн. євро. Це на 4 роки на 2 країни. Це не тільки самі гранти, це плюс і адміністрування проектів, це розробка нової програми. Це вот те, що я знаю. Які грантові проекти зараз. Там по конкурсу була мінімальна сума 50 тисяч євро на один проект і максимальна від 100 тисяч і до декількох мільйонів залежно, яка специфіка проекту.

Програма транскордонного співробітництва «Румунія-Україна» відкриває чимало можливостей для реалізації євроінтеграційних завдань.  До 2020 року громади сусідніх країн мають підписати усі договори про співпрацю між Україною та Румунією. На Закарпатті уже відібрано 5 проектів, які чекають затвердження. Основні пріоритети співпраці з європейськими колегами – це транспортна складова: доступ до регіону та розвиток туризму, безпека областей та розвиток медичної галузі.