Подробиці

На календарі вже майже весна. Пора цвітіння та пробудження природи, появи яскравих фарб та позитивних емоцій. Однак чомусь з приходом весни люди все частіше скаржаться на постійну втому, в’ялість та поганий настрій. Здавалося б, парадокс. Психологи називають його так званою «весняною депресією».
Наталія БРАТАСЮК, психолог
Ми маємо собі казати, що на фоні недавніх свят зимових,цілого циклу, який триває чи не цілий січень, в лютому у нас ще є там День Валентина, якось налаштовані. А далі, ну а що далі? Тут відчувається той післясмак свят, що може робити наше життя не таким яскравим. Здається, що вот вона буденність, навчання, робота, сонячних днів ще не так багато, зелені ще не так багато навколо. Тобто око ніщо не радує і ми можемо погрузитися в такі не дуже веселі відчуття.
Та як з цим боротися? Фахівці радять більше часу проводити на свіжому повітрі. Прогулянки покращують настрій та знижуть рівень стресу. Допоможе також легка їжа. Це риба, овочі та фрукти, які наситять організм додатковою порцією вітамінів та мінералів.
Наталія БРАТАСЮК, психолог
Звичайно, кожна людина має свої індивідуальні ресурси. Для когось – це спілкування, для когось – хороша книга, для когось – це походи кудись на природу подалі, в гори. Для когось подорожі.
Весна – це також час змін, час терміново починати приводити себе у форму та сідати на дієти. Та спеціалісти радять бути з такими рішеннями вкрай обережними.
Марія ЛЕВИЦЬКА, дієтолог
Ми так трошечки познімали верхній одяг і ми хочемо привабливіше виглядати. Забігаючи наперед, щоб ми спонтанно не робили розгрузочних днів, нам не потрібно робити загрузочні дні. Що б я могла порекомендувати таке повільне?Потрібно переглянути свій раціон, відмовитися від усіх промислових продуктів. Це не тільки на весну, це взагалі.
Прихід теплих сонячних днів супроводжується також частою зміною настрою. Аби цьому завадити, необхідно намагатися заряджати себе позитивом з самого ранку та помічати красу навколо себе, — радять фахівці.