Подробиці

Кожен п’ятий українець потерпає від осінньої хандри. Зіштовхнулася із нею і ужгородка Ніколетта. Дівчина важко «переключається» з літнього періоду на осінній. Аби покращити настрій, багато читає і спілкується із друзями.

Ніколетта МАНДИЧ, страждає від осінньої депресії

Важко прощатися із літом. Школа, уроки. Приходжу з школи відразу втомлююся.
Осіння депресія, зазвичай, супроводжується переміною настрою, сонливістю та дратівливістю. Психологи стверджують – усе через зміну погоди та нестачу вітаміну D.

Андріана КАЛОІ, психолог

Головне, щоб людина постійно була в русі. І ніякому депресивному стану, депресії не буде місця в житті людини.

Ніякі медикаментозні шляхи не потрібно використовувати. При потребі може бути психолог, чи психотерапевт. Але мені здається, що це більше питання психогігієни. Як людина себе налаштує.

Причини депресивного стану психологи пояснюють меншою кількістю сонячного світла. Відповідно, в організмі зменшується кількість гормону сератоніну, який відповідає за піднесений настрій. Аби побороти хандру, фахівці радять багато прогулюватися, дихати свіжим повітрям, збагачувати своє тіло і мозок киснем. Неабияк покращує настрій і смачна їжа. Але головне не переборщити, — радять фахівці.

Марія СВИДА, дієтолог

Їду, яку ми вибираємо, зазвичай, це солодку їжу. Щоб такого не сталося, завжди треба подумати, чи варта це їсти. І памятаємо, що є солодка залежність від цукру. І чим більше людина вживає цукру, тим більше у нас виділяється гормону радості і як тільки його стає менше , ми починаємо знову хотіти отримати цей гормон радості.

Не впасти в депресію допоможе звичайне здорове харчування. Умовно: вуглеводи і фрукти в першій половині дня, білки і овочі – в другій. Овочі і фрукти мають займати більшу частину тарілки. До того ж, для покращення настрою експерти радять щодня робити собі та близьким невеликі подарунки.