Подробиці

«В перспективну компанію потрібні оператори ПК», «постійно потрібні вправні кур’єри в службу доставку» — ці «з родзинкою» мотиваційні салогани, як кажуть серед молоді, «зайшли» в соціальних мережах. Їх автор прес-офіцер 128-ї гірсько-штурмової бригади Богдан Петрик. Журналіст за фахом, графічний дизайнер в душі.

Богдан ПЕТРИК

начальник прес-служби 128-ї ОГШБ

З одного боку можна сказати, що це не є дійсно прямим моїм обовязком, з іншого боку дуже багато речей, які, в принципі, не завжди регульовані інструкціями, керівними документами, тому, насправді, я вважаю, що, з одного боку, я роблю корисну справу, роблю корисну справу не для себе, а для бригади, по-друге, це, певною мірою, це є елемент творчості і, знову ж таки це одна з тих можливостей навіть саме певної творчої самореалізації,  оскільки не завжди робота прес-офіцера може бути власне творчою, інколи це дійсно суха інформація, офіційна позиція

32-х річний киянин Богдан Петрик два роки тому підписав контракт із збройними силами і опинився на Закарпатті. За статистикою з військкоматів  набір як на строкову, так і на службу за контрактом в нашій області, скажемо м’яко, шкутильгає. А потреба в якісних військових у країні, що воює – є. Тому Богдан і узявся допомогти своїй бригаді.

Богдан ПЕТРИК

начальник прес-служби 128-ї ОГШБ

на жаль, я не закінчив жодного творчого вишу,  або курсів, якщо не брати  позашкільну освіту давним-давно. На рівні малювання, певні навички були,   а в основному це певне бажання самореалізації, саморозвитку, коли ти сам по трохи опановуєш і фотошоп і інші програмні продукти, графічні, знову ж таки нещодавно придбав графічний планшет, щоб і ще більше можна було робити  певні речі для себе і в принципі працювати над графікою.

А все почалося з традиційних закарпатських  заробітків. Так з’явився вираз: «На заробітках не дають стріляти з  АГС-17», а вже далі ідеї подарували соцмережі та відомі твори.

Богдан ПЕТРИК

начальник прес-служби 128-ї ОГШБ

«Чули ви, як Дашка шелестить» — це, власне, перефраз «Чи чули ви, як липа шелестить»,  «деякі оператори ПК», це просто, ця фраза вже була в інтернеті, гуляла пабліками, просто я  її оформив у графічне зображення, таке, щоб воно було і зразу ти бачиш… цілком для нас знайомий оператор ПК, як оператор персонального компютера, а ми уже відразу бачимо кулемет і от уже на цьому будується… проте це, якщо чесно,  я підгледів і підгледів я з танкістами, але танкіст один мій знайомий,колишній танкіст  попросив мене  зробити саме про танки і от саме приблизно в такому форматі. А інші: «подивись на ворога під іншим кутом» — це моє і всі інші, власне, уже я придумав, просто сидиш і думаєш, як це зробити, щоб було досить кмітливо з одного боку, а з іншого боку і смішно, і привертало увагу.

І це працює. Кількох людей зачепили нові, з гумором, але і з правдою посили бригади і вони прийшли служити.

Богдан ПЕТРИК

начальник прес-служби 128-ї ОГШБ

Вони вже працюють, там вказаний номер телефону, навіть є людина, яка дзвонила і казала, що   двоє людей щонайменше вказали прямо, що вони хочуть служити в 128 бригаді, саме через те, що побачили таку креативну рекламу і якщо є люди, в бригаді служать, які здатні створити таке, які мають почуття гумору і такий креатив, значить бригада хороша.

Існують стереотипи, що армія це неповороткий величезний механізм, де все керується внутрішніми наказами, написаними ще за царя Гороха і новації сприймаються зі скрипом. Богдан задоволений, — його креативну ідею керівники бригади сприймають на «ура». А наклад серії наклейок уже практично розлетівся.