Подробиці

Попри вже звичне перебування у карантинному періоді, календар щеплень ніхто не відміняв. Хоч зараз найбільше уваги прикуто до COVID-19, решта захворювань, в тому числі інфекційних, нікуди не зникли. До всього у інфопросторі чимало осередків тверджень про негативні наслідки щеплень. На противагу їм, є люди, які активно інформують суспільство саме щодо необхідності вакцинування. 

Вікторія ЛИС-ХАМАЗА – лікарка, представниця ГО «Батьки за вакцинацію»

Є позиція ВООЗ так званого дитячого фонду Юнісеф, який говорить про те що не можна навіть в умовах пандемії скасовувати ці звичайні рутинні вакцинації. Адже, діти які народжуються вони не захищені від інфекційних хвороб. Тож якщо ми не будемо проводити планові щеплення то у нас може виникнути небезпека спалаху інфекційних захворювань, які все ж можна контролювати.

Щодо організації та здійснення самих щеплень, то на сьогодні у медустановах існують так звані «чисті годині», коли вакцинують здорових дітей. Все, що потрібно для щеплення на сьогодні, — довідка про огляд від сімейного лікаря щодо стану здоров’я дітей.

Тетяна КОЗАК – директорка КНП «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»

Потрібно що сімейний лікар оглянув як дитину так і дорослого, тому що потенційно може бути хтось хворий із членів сім’ї. Також важливо убезпечитися від зайвих контактів і приводити по рекомендації на вакцинацію у ті дні, коли у амбулаторії безпечно. Із 8:00 до 12:00, два рази на тиждень. Цього часу абсолютно достатньо, наразі у 22 000 тисячі дитячого населення, амбулаторії є по місту і кожна амбулаторія має свої 8 годин. 

Нагадаємо, МОЗ забезпечило в кожному регіоні України доступні якісні вакцини для обов’язкових щеплень. Рекомендований ВООЗ рівень охоплення плановою вакцинацією складає 95%. У середньому в країні прогнозований рівень охоплення на 2020 рік — 78%, істотно нижчий за рівень 2019-го — 93%.