Подробиці

Не вступити в яму чи калюжу. Квест із таким завданням доводиться долати студентам УжНУ чи не щодня. А все тому що дорога до четвертого гуртожитку знаходиться в жахливому стані. Ірина Микулин мешкає тут вже три роки, і за цей час дівчина не памятає ані ямкового ані капітального ремонту цієї ділянки шляху.Під’їхати сюди на автомобілі дуже складно, а от таксі подекуди взагалі відмовляються довозити пасажирів до самого входу. В такому стані є саме ділянка від головної дороги, і до будівлі, всього близько ста метрів.

Ірина МИКУЛИН

студентка

«Тут в гуртожитку проживає більше півтори тисячі студентів. Як на мене це має бути таким сигналом для міської ради, що людей тут проживає більше, а тому, відповідно є більша потреба в цій дорозі. А також студенти – це наповнення місцевого бюджету. Тому що університет зараз є одним з найбільших платників податків в нашому місті. Тому ми вважаємо, що заслуговуємо на хорошу дорогу. Принаймні на кращу.»

Студенти вирішили не сидіти, склавши руки, а звернулися  до міського голови з проханням відремонтувати цей шматок шляху. Проте в міській раді запевняють латати тут дорогу не планують, більше того, не мають права.

Максим БОРОВИКОВ

Головний спеціаліст  відділу благоустрою Ужгородської міськради

«Заходами цільових програм на поточний рік не передбачено проведення капітального чи поточного ремонту зазначеної території. І в принципі ця ділянка перебуває в постійному користуванні навчального закладу. Згідно бюджетного кодексу  фінансування робіт може проводитися тільки тих об’єктів які перебувають в комунальній власності.»

Керівництво ж самого навчального закладу, Ужгородського національного університету визнає, що більша  частина дороги саме на їхньому балансі, проте це не стосується кількох метрів ближче до головної дороги, а саме там найбільші вибоїни.

«Від стовпа і вот ця вот ділянка наша. Ми її зробимо»

А от ту ділянку, яка на балансі міста Університет робити не має права. Та й взагалі, утворюються вибоїни через те, що міськрада на своїй ділянці не встановила зливову каналізацію, каже проректор УжНУ.

Дмитро СОЙМА

Проректор із адміністративно- господарської роботи УжНУ

«Виникає, навірно тому, що там немає ані трапів водовідвідних, ані лівньовок і вся вода збирається тут. І це не проблема університету, а навірно проблема міста. Ясна річ що ми зробимо це, але ми теж можемо робити тільки нашу частину.»

Проте терміни, коли бодай частину шляху залатають – не називають. І поки міська рада та університет перекладають відповідальність один на одного, студенти і надалі змушені шукати шляхи об’їзду, бо поремонтувати сто метрів дороги нікому.