Подробиці

Аби відчути прохолоду у літні дні, слід охолодити шкіру, а не шлунок. Охолоджується ж, коли з неї випаровується волога, наприклад, піт. Експериментально доведено, що тіло реагує на холодну воду зменшенням потовиділення, а отже — гірше охолоджується і зберігає тепло. Тож, занадто холодні напої від спеки не врятують, — акцентують лікарі.

Щойно погода за вікном покращилася – люди дедалі частіше обирають піші прогулянки, зустрічі у парках та у кав’ярнях. І щоразу шукають, чим та як рятуватися у літні дні.

Спекотна погода означає зростання потреби у питві. Зазвичай, доросла людина втрачає із потом 0,5-1 л рідини на добу. А в спеку втрати можуть сягати 1-1,5 л на годину. Тому неодмінно варто мати воду напоготові. А в організмі слід відновити не лише запаси рідини, але й іонів. Нутриціологи рекомендують: від солодких напоїв краще утриматися — вони сприяють розвитку карієсу і годують нас порожніми калоріями. ВООЗ наголошує на шкоді підсолоджених напоїв.

Мар’яна ХИМИНЕЦЬ

спортивний дієтолог-нутриціолог

Ті напої, які обирає більшість людей, містять велику кількість цукру, лимонної кислоти, після споживання їх іде різке підвищення рівня цукру, після чого – різкий спад і нас знову тягне вживати цей напій. Саме тому і найкращий спосіб – пити чисту питну воду, кімнатної температури. Занадто холодні напої не варто вживати, адже вони можуть спровокувати спазми шлунку, жовчовидільних шляхів. Це не буде сприяти травленню, а навпаки буде створювати більше проблем. Однозначно також, що великий перепад температур (дуже холодна вода на розігріте тіло) – може спровокувати певні хвороби, горла та інших органів.

Тож, звичайна питна вода кімнатної температури – найкращий засіб вгамувати спрагу. Лікарі кажуть: не варто пити її залпом – краще утримувати кожну порцію в роті. А надійний індикатор достатнього вживання рідини — відсутність відчуття спраги, яке з’являється при зневодненні організму навіть всього лише на 1%.