Подробиці

14 команд із усіх куточків Закарпаття змагалися у Міжгір’ї на другому обласному чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги. Ішлося про 5 різноманітних номінацій.

Так, водії змагалися у швидкості та вправності кермування автівкою. Адже, часто у реальній практиці навіть секунди для порятунку людського життя.

Віктор СИДОРАН

водій карети швидкої допомоги (м. Воловець)

Це досвід, аби кваліфікації набратися, щоб у реальному житті не було ускладнень. У реальному житті є ситуації і гірші: це вночі, і вдень, і на трасі, водії інші періодично тривають, роблять порушення ПДР, не пропускають швидку на проблизкові маячки.

Медики продемонстрували свої знання та навики дій в екстремальних ситуаціях. Головною метою таких змагань організатори називають додаткову можливість відшліфувати майстерність. Важливо: у кожному районі формували команду із найкращих спеціалістів.

Степан ХАЛАХАН

суддя змагань водіїв швидкої допомоги

Водії підготовлені, у нас йшов результат на час: за кожну пересічену лінію додавали 5 секунд, за збиту фішку – 10 секунд. Є трохи хвилювання, ті водії, які поспішили, дали дещо гірший результат, як ті, які їхали повільно. Якщо у минулому році одні водії брали участь у змаганнях, цього року вони уже не беруть. Відбір був кращих,  так само і лікарів, так само і фельдшерів, тобто усю бригаду швидкої.

Змагання передбачали виконання кількох різних задач, максимально наближених до реальних ситуацій. Був блок теоретичних завдань для лікарів і фельдшерів, а також великий практичний курс, зокрема лікарі рятували від серцевого нападу, кровотечі  та анафілактичного шоку.

Фома БІЛИНЕЦЬ

директор Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги

Бригади екстреної медичної допомоги відпрацьовують ті завдання, яких до дня початку змагань, не знали.  Ми до останнього завдання тримали в інтризі, лікарі мають бути готовими до виконання поставлених завдань. Це повсякденний тренінг, відпрацювання тих елементів надання екстреної  медичної допомоги, із якими бригади працюють кожного дня, зустрічаються із тими викликами, які перед ними ставить життя.

Одна зі змодельованих ситуацій стосувалася надання допомоги кільком постраждалим унаслідок масової бійки. Потрібно було визначити ступені важкості нанесених травм, відповідно зробити сортування постраждалих та почергово надати першу медичну допомогу, у залежності від важкості травм.

Інше завдання — реагування бригади лікарів під час ДТП із потерпілим. За легендою, мотоцикліст не впорався із керуванням, втратив свідомість та отримав травми різної важкості. Втім, тут важливо було визначити причину, а саме виникнення анафілактичного шоку, а також у правильному порядку надати медичну допомогу.

Медики екстреної допомоги сприймають такі змагання не тільки як можливість покращити власні навички, але і поглибити знання, обмінюючись досвідом.

Тетяна ЗАЙДЕЛ

лікар виїзної бригади Перечинської підстанції екстреної медичної допомоги

Мене приваблює практична екстрена медицина. До того, як піти працювати на швидку, була у терапевтичному відділенні. На швидкій мені подобається – це робота, яка мобілізує твої сили та знання, енергію, дістаєш задоволення, рятуючи життя людей.

Змагалися медики протягом усього дня, за підсумками третє місце виборола бригада із Воловця, срібна сходинка – в Ужгорода, а переможцями вдруге поспіль стали медики із Міжгір’я. Кращі команди нагородили кубками та медалями,  а трійка лідерів отримала ще і грошові премії.

Алла РОСОХА

начальник Міжгірської станції екстреної медичної допомоги

Ми готуємося не тільки на змагання, але і щоденно на роботу, до кожної ситуації. Не зважаючи на зміну та бригаду, вони підіймають кваліфікаційний рівень не лише на змаганнях, але і у житті. Якщо ми і втретє здобудемо перемогу, то ні бригада, ні Міжгірщина, ні адміністрація не будуть проти.

Важливо, що цьогоріч бригада екстреної меддопомоги Закарпатського територіального центру виграла профільний Чемпіонат України. Відповідно, у 2019-му саме Закарпаття прийматиме Всеукраїнські змагання, із залученням колег з-за кордону.