Черпаний папір, Ужгород, виставка, майстер-клас, мистецтво, Look studioДнями в Ужгороді в школі мистецтва та дизайну «Look studio» відбувся майстер-клас та виставка «Черпаний папір».

20 липня Яна Андрухова та Марина Кострецька, випускниці Львівської національної академії мистецтв представили глядачам свої роботи виконані у вищезгаданому стилі.

Присутні мали змогу подивитися та навіть спробувати власноруч виготовити роботи, використовуючи техніку «Черпаний папір».

Майстер-клас та виставку Яна та Марина відзначили як свій перший крок, який вони зробили вже після закінчення академії мистецтв. І хоч основний напрямок творчої діяльності Яни — скло, а Марини — текстиль, але об’єднавшись разом вони практикують у жанрі, який представлений на розсуд глядача на данній виставці.

Обидві майстрині вклали багато зусиль, часу та енергії у навчання, але при цьому з насолодою займаються улюбленою справою, адже робота, яка викликає інтерес, майже завжди має позитивний результат.

На виставці були представлені роботи, які характерні для того, чи іншого періоду навчання майстринь — від початку роботи у данному напрямку мистецтва і до робот, які вони виготовляли безпосередньо перед початком виставки.

Віктор Хаджинов — художник, під керівництвом якого, дівчата вивчають техніку в експериментальній студії у місті Львів. Віктор разом зі своїми підопічними у минулому, приїхав в обласний центр Закарпаття на виставку.

Свої роботи у минулому році дівчата виставляли у львівській галереї. На їхньому рахунку також участь у міжнародній виставці у приміщенні національної бібліотеки у Мінську (Белорусія). Віктор Хаджинов вивчав техніку черпаного папіру у Польщі, де він свого часу отримав стипендію. Саме там Віктор навчався цій сучасній та екологічній техніці мистецтва. За кордоном вивчення даної техніки фінансується набагато ліпше, ніж у нашій державі, отже і розвиток даного виду мистецтва, природньо, швидшими темпами відбувається саме в цих країнах.

Творчий керівник майстринь, пан Віктор залишився дуже задоволений рівнем організації виставки та тим, що дівчата наважилися організувати майстер-клас та виставку з даного виду мистецтва в Ужгороді.

Чим саме цікава техніка черпаного папіру?

Дана техніка дає можливість робити багатофактурні вироби, які при цьому будуть екологічно чистими. Непередбачуваність — інша сторона цієї техніки, адже побачити виготовлену роботу можна лише знявши її з основи, на якій вона проходить етап сушки. Одже сміливо можна говорити про унікальність кожного вироба, технологія виготовлення якого потребує багато води,часу і зусиль з момента початку і до кінцевого результату, залишаючись при цьому доступною для багатьох бажаючих спробувати себе у цьому напрямку творчої діяльності.

В Україні дана техніка получила своє поширення близько 6 років назад.

Дівчата не збираються зупинятися на досягнутому і в майбутньому планують проводити виставки і майстер-класи як в Україні, так і за кордоном.

Юрій ЛОМАКІН

фото: Фредеріка Барнет