Подробиці

Із жовтня розпочинається новий епідемічний сезон ГРВІ та грипу. Фахівці щотижня будуть моніторити кількість звернень закарпатців до закладів охорони здоров’я. Минулого сезону в області захворіло 119 тисяч осіб. А це 10% населення Закарпаття. В основному – діти шкільного віку. Щотижнево реєстрували в середньому півтори тисячі випадків.

Вікторія ТИМЧИК, завідувач відділу епідеміологічного нагляду і профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України

На сезон 2019-2020 року була спрогнозована циркуляція 4-х вірусів грипу. Це два віруси групи А і два віруси групи В. Це є Канзас, Брізбен, Колорадо і Пхукет. Всі ці віруси актуальні увійшли до складу вакцини, яка буде використовуватися на цей сезон. Вся вакцина, яка зараз є в продажу, яка буде в обігу буде 4-валентна. Тобто, усі ці штами будуть включені.

Захистом від грипу і ГРВІ є щеплення. Цьогоріч в Україну доставили більше 100 тис. доз  вакцин. Їх відносять до рекомендованих, тому вони платні і в аптеках в середньому коштують 250 гривень.

До груп ризику медики відносять дітей віком до 5 років, вагітних жінок, людей похилого віку і тих, хто страждає хронічними захворюваннями. Симптоми грипу та ГРВІ легко відрізнити від звичайної застуди, – кажуть фахівці.

Михайло ПОЛЯК,  директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня»

Появляється висока температура, появляється сильний головний біль в скронях та лобній ділянці. Біль у очах, появляється біль у мязах. Інколи тошнота, рвота, анорексія і біль у всіх мязах.

Окрім цього, в області досі тривають спалахи епідемії кору. Після початку навчального року кількість захворілих серед дітей шкільного віку збільшилася. Минулого тижня медики зафіксували 9 випадків.