Подробиці

Яскраві барви від самобутнього закарпатського митця. У виставковому залі обласного музею ім. Йосипа Бокшая відбулося відкриття авторської виставки Володимира Павлишина. 70 картин представив заслужений художник України, і хоч фактично виставка є ювілейною — до 60-річчя автора — сам митець про вік не думає. Важливіше: творити та ловити натхнення.

Володимир ПАВЛИШИН, художник, автор виставки

Тут представлені живописні твори, написані протягом трьох років. Виставка присвячена, в першу чергу, відношенню людину до оточуючого середовища. Пишу те, що я бачу, відчуваю, відтворюю у цих роботах. Це як відкрити свою душу. Обов’язково треба критику почути, деколи і хороші речі говорять. Митець для того і має відтворювати, по-своєму бачити, через кольорову гаму, призму відношення та бачення всесвіту.

Понад 50 років знайомства та творчої дружби. Владислав Габда — ще один іменитий закарпатський художник — підкреслює унікальність творчості Володимира Павлишина, його живописно-експресивну техніку та сучасний підхід до зображення світу, що нас оточує, сміливі рішення говорити про важливі проблеми сьогодення.

Владислав ГАБДА, художник

З нашої плеяди він один із найактивніших. Професія художника якраз із тих, яка дає людині можливість бути вічно молодою. Володя розвивається, мені подобається те, що він не зупинився. Як у нас кажуть: «знайшов себе», а це не дуже добре. Добре, коли людина іде в ногу з часом та мистецтвом, старається та бачить. Тут є зовсім нові роботи, такі глибокі творчі пошуки, автор ставить перед собою велику проблематику, яка не так легко вирішується. Але те, що це уже перед собою поставлено, — це дуже добре.

Живопис Володимира Павлишина здебільшого є асоціативним і кожен розуміє цю творчість по-своєму. Художник прекрасно володіє кольором (улюбленим є аквамарин), а уяву митця полонила природа та жінка. На виставці він представив полотна, написані акриловими та олійними фарбами.

Андрій ЛЮБКА, письменник, відвідувач виставки

Виставка дуже цікава та дуже багата. Тут багато нових картин,  художник за коротких проміжок часу створив багато таких фундаментальних епічних полотен. Це величезний успіх мати таку творчу силу, стільки натхнення. Картини абстракті, багатозначні, це не класичний закарпатський живопис із річкою та деревами, які хитаються. Думаю, що у кожній картині можна побачити навіть той підтекст, який автор не закладав, —  сприйняття залежить від тебе.

«Він малює, як дихає». Так відгукується про творчість Володимира його дружина, художниця Наталія Сіма-Павлишин. І хоч у подружжя різний стиль живопису, разом вони складають потужну гаму закарпатської школи.

Наталія Сіма-ПАВЛИШИН, художниця, дружина Володимира Павлишина

Він істинний художник: ні його не можна повторити, ні він нікого не наслідує. Ніхто на нього не може вплинути чи давити. Він робить те, що відчуває, що йде у нього зсередини — глибоко, а також є якийсь зв’язок, із небом. Ми не уподоблюємося одне одному, але створюємо одне ціле. Тут вибух емоції, вибух кольору, і я за це його дуже люблю.

Володимир Павлишин — один із найпрацьовитіших художників краю, є учасником художніх виставок як в Україні, так і за кордоном. Його роботи знаходяться в музеях України та Словаччини, приватних колекціях Франції, Італії, Німеччини, Польщі, Чехії, Словаччини, Канади та США.

Переглянути авторську виставку у музеї ім. Бокшая в Ужгороді можна до 8 березня 2020 року.