Подробиці

Наша знімальна група проінспектувала кілька вулиць міста разом з бронзовою призеркою Чемпіонату світу з фехтування на візках Надією Дьолог.

Надія Дьолог дістається на тренування ось такими дорогами. Каже — весь маршрут займає 30-40 хвилин за хороших погодних  умов. Якщо ж на вулиці дощить чи вже заморозки з ожеледицею, то доводиться викликати таксі.

Надія ДЬОЛОГ

чемпіонка України, Європи і світу з фехтування на візках

Я не говорю, що не робиться нічого. Деякі вулиці і тротуари були відремонтовані, вони в хорошому стані. Але хотілося б, щоб увесь Ужгород був більш-менш доступним, щоб не думати, що по цій вулиці я їду, а по цій не їду, тому що там тротуари в поганому стані.

Проблема полягає не лише в тротуарах, а й в доступності установ першочергової необхідності – лікарень та аптек. Кнопки виклику не працюють, пандуси встановлені не за нормами, або взагалі відсутні. До певних ділянок доріг у відповідних служб «не доходять руки» по кілька років.

Надія ДЬОЛОГ

чемпіонка України, Європи і світу з фехтування на візках

Є деякі аптеки, які взагалі є не облаштованими, є деякі будівлі, в які потрапити досить таки складно. В якихось місцях протягом багатьох років взагалі нічого не змінюється і виникає питання «чому?».  Чому відповідні люди, які займаються цим, не звертають увагу і не роблять якісь зміни.

Не лише Надія постійно ставить таке запитання. Люди з вадами зору, жінки з дитячими візочками та люди похилого віку теж відчувають дискомфорт. Відкриваються установи уже з порушенням будівельних норм.

Олег БОРШОВСЬКИЙ

головний архітектор міста

Згідно до нових державних будівельних норм, є певний перелік об’єктів, які повинні бути оснащені тими пандусами або відповідними заходами, які мають покращити доступність до тих об’єктів. Так, до лікарень і до аптек є певні вимоги. Аптека не може бути відкрита, якщо не буде забезпечена тими всіма заходами.

 Згідно нових Державних будівельних норм, усі громадські та житлові будівлі, приміщення у них, а також громадський простір мають бути доступні для маломобільних груп населення на рівні з іншими особами. За недотримання держава передбачає штраф у сумі щонайменше 850 гривень.