Подробиці

Ужгородські перевізники вимагають збільшити вартість проїзду у громадському транспорті із 5-ти, як є наразі, до 7 гривень.

У міській раді кажуть: перевізники уже майже рік звертаються до них із подібними заявами. Тому повторно провели моніторинг пасажиропотоку, на кожному маршруті вирахували вартість, яка влаштовуватиме.

Ігор ФАРТУШОК, заступник міського голови Ужгорода

Є відповідна система, таблиця перерахунків, включає в себе різні дані інформаційного характеру. І на сьогодні визначені ціна , наш економічний відділ вирахував цю ціну, 6,95. У когось вона є 8,50, у когось 7,50. У одного – 6,66 і у одного 6,95. І отак методом заокруглення середнього ми вивели 7 гривень по місту Ужгород.

Маршрути деяких автобусів в Ужгороді складають всього три кілометри. Найдовший охоплює 22 зупинки і майже 12 кілометрів.

Водії кажуть: дорожчає дизпаливо та  вартість ремонту автобусів,  до того ж збільшились витрати на заробітні плати.

Іван, водій маршрутки

Подорожало всьо. Знаєте? І резина, і запчастини усі.

Анатолій, водій маршрутки

Я знаю? Я думаю, що хватає і того, що є.

Михайло, водій маршрутки

Так уже давно мало бути. Як у других городах піднімали, так могли і тут піднімати.

Містяни обурені, вважають таку ініціативу перевізників недоцільною. За їх словами, більшість автобусів застарілі, автопарк не оновлюють, до того ж водії маршруток часто порушують графік руху.

Оксана, ужгородка

Для Ужгорода це не є нормальна вартість. Оскільки маршрути не є довгими. Особливо такі як 6, 18. Ну 18 по городу їздить. Друге діло. І щоб підняти ціну – мають бути маршрутки такого рівня, як 20 і 18. Тоді я Згідна платити 7 гривень.

Олена, ужгородка

Якщо ще там може маленько, як шоферам там виходить. Но до 6 само більше.

Марія, ужгородка

Тоді дуже важко. Бо я і так даю. Бо мені совість не позволяє получати від держави таку розкош.

Поки що питання залишається відкритим. Проект рішення оприлюднений на сайті Ужгородської міської ради. Упродовж 20-ти днів містяни можуть вносити свої зауваження. При потребі влаштують громадські слухання. Остаточне рішення приймуть на найближчому засіданні виконкому.