Подробиці

Вікторія разом з чоловіком прийшли до свого сімейного лікаря, аби зробити щеплення від грипу. Кажуть: для їхньої родини – це щорічна традиція. Уже провакцинували усіх трьох дітей. Вакцини купили в аптеці.

Вікторія ЛИС-ХАМАЗА, представниця ГО «Батьки за вакцинацію» на Закарпатті

Вакцину принесли у холодильнику. Я маю свій особистий. Таку сумку-холодильник. Мені її доставили в такому же холодильнику з аптеки. В принципі комфортно до свого сімейного лікаря звернутися. Немає жодних проблем. Домовляюся про зустріч, приходжу і роблю щеплення.  

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих. Тому її можна придбати за власний кошт. Ціна в аптеках – в середньому 300-350 грн.

Цьогоріч, за словами медиків,  слід чекати чотирьох штамів грипу: “Колорадо”, “Пхукет”, “Канзас” та “Брісбен”. Два останні – нові для України. Починати вакцинацію лікарі радять до початку активної фази захворюваності, адже імунітет після щеплення від грипу виробляється упродовж двох тижнів.

Віктор ПЕТРОВ, сімейний лікар

Ідеальний час для вакцинації – до 20-25 грудня. Якщо ми хочемо захистити себе від усіх 3 хвиль грипу у цьому сезоні. Ми для цього маємо два повних місяці. Для того, щоб сформувати захист.

Передусім, щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику: медпрацівникам; учителям; дітям віком до п’яти років; вагітним; літнім людям віком від 60 років; пацієнтам із хронічними захворюваннями та  усім, хто працює в місцях скупчення людей.

За прогнозами епідеміологів, у цьому сезоні перехворіє в середньому до 5 млн. осіб. А найвищі хвилі традиційно очікують взимку.