Подробиці

Якщо відмовитися від планових щеплень, то після коронавірусу можемо мати спалах інших інфекційних хвороб. Про це під час свого візиту на Закарпаття повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак. Так, в Україні прийнята постанова щодо вакцинації в умовах пандемії. Ідеться про дотримання правил інфекційного контролю під час щеплень. Всі пацієнти та медичні працівники повинні бути у медичних масках. Діти та дорослі, яких імунізують, не повинні мати симптомів нової коронавірусної інфекції, зокрема, кашлю чи підвищеної температури.

Людям, яким понад 65 років, а також тим, у кого є хронічні захворювання, рекомендовано вакцинуватися від грипу та пневмококової інфекції. Окрім того, потрібно забезпечити доступ до екстреної вакцинації та імунізації за епідемічними показами.

Ірина МИКИЧАК

заступниця міністра охорони здоров’я України

Щеплення загалом необхідне, воно не заборонене. МОЗ рекомендує перед сезонним ростом захворюваності на грип та ГРВІ вакцинуватися від грипу. Наразі також обговорюється питання про включення вакцинування від пневмонії в календар обов’язкових щеплень. Вакцинація — це важливий фактор зниження захворюваності та смертності від небезпечних хвороб. Україна веде переговори про закупівлю вакцини від коронавірусної інфекції. Як тільки вона з’явиться на ринку, Україна буде серед тих, хто претендуватиме на її отримання.