Подробиці

В Ужгороді відзначили 90 років з часу створення Ротарі на Закарпатті та 25-ту річницю відновлення клубу. Рух тут починався коли місто входило до складу Чехословаччини, а у 1994 році Ротарі-клуб «Ужгород» відродив служіння суспільсву.

Урочистості розпочалися ротарійською ходою з площі Театральної у супроводі оркестру музичного коледжу та колективу мажореток коледжу культури і мистецтв. До святкування ювілеїв долучились представники Ротарі клубів з різних міст України, Угорщини, Румунії, Словаччини, Словенії, Польщі, Македонії та Болгарії. Поряд з будівлею міської ради відбулось урочисте погашення поштових марок, конвертів та листівок, виготовлених до ювілейної дати Ротарі клубу Ужгорода. Такої продукції виготовлено не більше трьохсот екземплярів, тож вони мають значну філателістичну цінність. Відтак, учасники клубу з сім’ями створили спільне фото у Ротарі-парку та продовжили урочисту ходу набережними Ужгорода.

У Боздоському парку, на честь відзначення 90-річчя Ротарійського руху в Україні, закладено платанову алею. Тут вже висаджено більше 50 дерев. Їх кількість найближчим часом зросте до знакових 90. Поряд з алеєю відкрито пам’ятний монумент, присвячений ювілею руху Ротарі, який розвивається та поповнюється новими клубами.

 

Роберт ЙОВНІ, президент Ротарі-клубу «Ужгород» 2018-2019

Це наш Ротарі-клуб «Ужгород», наші партнери Ротарі-клуб «Ужгород-Скала» та Ротарі-клуб «Рахів-Центр Європи». Сьогодні у нас ще одна хороша подія – губернатор Дистрикту вручить нам сертифікат сворення інтеракту. Це ротарійський клуб для дітей від 12 до 18-ти років. Він у нас вже офіційно зареєстрований.

 

У Закарпатській філармонії відбувся урочистий концерт, на якому свої виступили Закарпатський народних хор та Ансамбль танцю «Dance Studio Royal». В урочистостях взяли участь консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Крістіна Беге, представники міської та обласної влади.

Учасники руху Ротарі з Ужгорода та гості міста обмінялись дружніми подарунками. Відзнаку Пола Гарріса отримала ужгородська письменниця Тетяна Літераті за книгу «Втрачений Ужгород. Мандрівка старим містом», видану спільно з Ротарі-клубом «Ужгород Скала»

 

Сергій ЗАВАДСЬКИЙ, Губернатор Дистрикту 2232 2018-2019

Ротарійський рух створився у 1905 році, а вже в 1929-му році, визнацні люди Ужгорода створили Ротарі-клуб тут. Чи це не є ознакою того, що ми були, є і будемо надалі серед тих, хто є попереду в розвитку громадських рухів,  в розвитку громадянського суспільства і що ми є частиною світу.

 

На урочистостях були представлені Ротарі-клуби Закарпаття – «Ужгород», «Ужгород-Скала» та «Рахів-Центр Європи». Також презентували інтеракт – дитячу організацію Ротарі-клубу Ужгорода. Учасники зустрічі обговорили втілені проекти та висловили упевненість у вірності засадам Ротарі, а саме – сталому розвитку та примноженню добрих справ у інтересах суспільства.