Подробиці

У ректораті Ужгородського національного університету відбувся круглий стіл «Податки і бізнес: пошук оптимальних рішень у 2018 році». У дискусії взяли участь провідні бізнесмени Закарпаття, представники фіскальної служби, судових органів, фахових громадських організацій, а також студенти та викладачі УжНУ. Обговорили нововведення у податковому законодавстві та пов’язані з цим виклики для бізнесу. За словами фахівців, його необхідно підтримувати, адже це – запорука розвитку економіки в Україні. Перші кроки для цього уже зроблені.

Ярослав ГРЕЦА, доцент кафедри господарського права юридичного факультету УжНУ

Зокрема, було запроваджено удосконалення щодо адміністрування податку на додану вартість частині електронного адміністрування, автоматичного відшкодування податку на додану вартість, оптимізована структура органів державної фіскальної служби. Менше перевірок платників податків на сьогоднішній день.

З 1-го січня 2018-го року запрацює також нова функція – електронний кабінет платника. Йому більше не доведеться звертатися до спеціальних підрозділів, всі операції він зможе виконати онлайн.

Юрій САКАЛОШ, заступник начальника Головного управління ДФС у Закарпатській області

Більшість завдань по подачі звітності, всю інформацію, яку необхідно для подачі, для сплати податків в своєму офісі, всю інформацію щодо своєї облікової справи він отримає в цьому електронному сервісі.

Окрім того, реформа передбачає скорочення кількості обласних територіальних управлінь і створення одного міжрегіонального офісу державної фіскальної служби у Києві.