Подробиці

Згідно з розпорядженням голови Закарпатської облдержадміністрації від 1 жовтня 2015 року, в Ужгороді спорудять пам’ятник героям АТО, ймовірно, вже цьогоріч. Принаймні, виконавця роботи плановано обрати в травні – за підсумками відкритого конкурсу на найкращий проект. А от із місцем, де встановлять монумент – консультативна рада з питань охорони культурної спадщини при ОДА вже визначилась, розглянувши більше 10-ти варіантів.

Томаш СОПКО
головний спеціаліст управління культури Закарпатської ОДА
з питань охорони культурної спадщини

Це і біля теперішнього нового корпусу університету, було і біля «України» місце, значить, біля площі Кирпи, і інші місця, я не пам’ятаю, але зупинилися на Пагорбі Слави, оскільки деякі із тих людей, які віддали життя за Україну під час проведення АТО – вони й поховані на Пагорбі Слави.
Ми звернулися до Ужгородського міського голови Богдана Андріїва, отримали підтримку в цьому питанні і було вирішено провести спорудження пам’ятника у нижньому сегменті Пагорбу Слави, який біля вулиці Тихої і провулка Ерделі.

Конкурс стартував усередині січня й наразі на розгляд журі вже надійшло три пропозиції, одна з яких – від столичних архітекторів. Змагатися можуть як авторські колективи, так і окремі виконавці, котрі мають необхідну фахову підготовку та представлять проект, відповідний до вимог конкурсу. Зрештою, буде визначено три найкращі роботи.

Томаш СОПКО
головний спеціаліст управління культури Закарпатської ОДА
з питань охорони культурної спадщини

Для виконання комплексної програми з питань збереження та використання пам’яток культурної спадщини Закарпатської області нам виділено вже якраз на цю справу 200 тисяч гривень. Я думаю, що цих коштів для спорудження пам’ятника мало би бути достатньо.
З переможцями буде заключна угода на спорудження пам’ятника, вони будуть мати свій гонорар, а друга і третя премії – 10 і 6 тисяч гривень відповідно.

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися на сайті управління культури Закарпатської ОДА. Прийом проектів триватиме до 13 травня. Пропозиції, надіслані пізніше, не розглядатимуть.