Подробиці

Пожежні шоломи, силові генератори, мотопомпи та інше оснащення отримали Закарпатські рятувальники. Привезли подарунки  чеські колеги – гасичі в рамках проекту гуманітарної допомоги. Загальна вартість інвентарю в еквіваленті більше півмільйона гривень.

Роман ГУДАК

Начальник У ДСНС України в Закарпатській області

«Сьогодні для наших підрозділів було отримано сучасні каски, які необхідні нашим рятувальникам, коли вони виконують свої функції за призначенням. Силові генератори, мотопомпи плаваючі, тому що всі ми бачимо скільки тих паводків, локальних, невеликих, але паводки є на Закарпатті. Тому ми повинні бути готові і завжди приходити на допомогу нашим  мешканцям краю.»

А розпочалася співпраця майже п’ять років тому. Спочатку це був обмін досвідом із добровольцями – вогнеборцями Чехії. Згодом ця співпраця переросла в офіційну площину. Зокрема, активне  співробітництво з краєм Височина, Пардубицьким і Устецьким краями, пожежниками з Брно та Генеральним директоратом Пожежної рятувальної служби Чеської Республіки.

Драгослав РІБА 

генеральний директор Пожежно-рятувальної служби Чеської республіки 

«Всі рятувальники на світі мають спільну мету – рятувати людей. І добре, що ми можемо обмінюватися досвідом, щоб у цьому рятуванні бути більш успішними. Наша співпраця з українськими рятувальниками будується і на особистих відносинах, а подарунки ми привезли в рамках проекту гуманітної допомоги»

Хоча зараз співпраця проводиться більше в професійній площині, проте розпочинали її функціонери.

Їржі БЄГОУНЕКУ

Гетьман краю Височина Чеської Республіки

«Пять років  тому назад розпочалися так би мовити попередні домовленості. В нас є інтегрована рятувальна система, в яку входять поліція пожежники та швидка медична допомога. А на Україна є подібна система, більш розширена. А самі рятувальники прийшли з такою думкою, що було би добре, якщо би почали співпрацювати. Обидві сторони почали активно працювати, і бачите самі, що результат фантастичний.»

Співпрацюють активно рятувальники і з колегами інших країн. Також У ДСНС Закарпаття спільно з Асоціацією  ЄВРОРЕГІОН «КАРПАТИ — УКРАЇНА» бере участь у програмі Європейського Союзу “Польща-Білорусь-Україна 2014-2020”. Саме у  проекті “Спільний захист людей та навколишнього середовища шляхоом створення українсько-польської системи попередження та реагування на катастрофи в Карпатському Єврорегіоні”. Ця програма  дозволить закарпатським рятувальним підрозділам отримати три професійні авта. А ще один вже закупили в Закарпатське управління ДСНС за грантові кошти в рамках співпраці з Польщею.  Співробітництво особливо важливе в плані обміну досвідом, каже керівник закарпатських рятувальників.

Роман ГУДАК

Начальник У ДСНС України в Закарпатській області

«В нас крім Чеської республіки є співпраця з Польськими колегами. Це громадська організація  i HELP Institute. Наступного тижня приїдуть вони вже з понеділка і ми розпочнемо. Вже з понеділка ми розпочнемо навчання наших рятувальників надавати допомогу у ДТП. Приїдуть експерти з Польщі, які будуть навчати наших хлопців правильно розрізати машину, для того щоб не завдати більшої шкоди тим людям, яких зажало в машині, які постраждали»

Завдань багато і наука ця цікава – стверджують вогнеборці і рятувальники. Після української частини проекту, підрозділ водолазів буде вдосконалювати свої навики за кордонном. Там відбудуться спільні навчання, мета яких вчасно і грамотно рятувати людей на воді.