Подробиці

Ужгородський національний університет активно працює над створенням грантових проектів. У 2020-му УжНУ буде виконавцем 5-ти у рамках транскордонних програм «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» та «Румунія-Україна».

Мирослава ЛЕНДЬЕЛ, проректор  з науково-педагогічної роботи УжНУ

Ці проекти стосуються різних проблематик. Проблема енергозбереження, проблема дослідження нашої культурної, етнографічної спадщини. Це проблема спостереження за рухами землі.

Окрім того, наш університет готує 12 проектних заявок, які будуть подаватися на розгляд програми «Угорщина-Словаччина-Україна». Також ми готуємо заявки на розгляд європейської комісії. У рамках програми «Еразмус+», К2 , а також програма Жана Моне.

Щоразу розширюється і коло факультетів, які долучаються до грантової діяльності. Біологи цьогоріч подали три проекти. Стосуються в основному екологічної проблематики.   Застосують також давні рецепти виготовлення косметичних засобів із закарпатських лікарських рослин. Що сприятиме популяризації туризму до Закарпаття. Реалізують також проект спільно з румунським університетом.

 Ярослава ГАСИНЕЦЬ, декан біологічного факультету УжНУ

Спрямований на вивчення геному населення прикордонних зон України та Румунії. Відбудеться забір біологічного матеріалу. Це близько 150 осіб. Для ДНК та виявлення медично значимих мутації цієї популяції населення.

Розширюється і географія співпраці УжНУ із різними країнами. Журналісти УжНУ беруть участь у престижному проекті разом з іншими 10-ма українськими вишами. Основна його мета – це модернізація журналістської освіти, оновлення навчальних програм та наближення їх до стандартів ЄС. У Консорціумі спільно працюють науковці провідних українських вишів та університетів Великої Британії, Швеції, Австрії, Нідерландів, Польщі. Кафедра журналістики УжНУ реалізувала також проект із Посольством США. Створили мультимедійну студію.

Юрій БІДЗІЛЯ, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувач кафедри журналістики УжНУ

У нас створена мультимедійна платформа MediaVista, на якій публікуються як матеріали студентів, так і публікуються наукові матеріали. Це різнопланово. В тому числі подаються радіоматеріали, відеоматеріали. Як студентські, так і професійні. Є дуже непогана етнонаука, яка вивчає етноси. Які є на Закарпатті. Американці визнали, що проект був успішний. І запропонували нам це продовжувати.

Окрім цього, УжНУ – учасник міжнародного проекту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті». Надійшла також позитивна відповідь про отримання гранту стосовно дослідження нових енергетичних рішень у Карпатському регіоні.

Володимир СМОЛАНКА, ректор УжНУ

Практично в цьому році закінчується велика рамкова угода «Горизонт-2020». Великий науковий проект, на який Європейська спілка залучила 70 млрд. євро. Такі проекти виграються у співробітництві з іншими університетами. І дуже складно виграти хоча б один проект. І У нас реалізується два проекти «Горизонт-2020». Що є високим показником рівня нашого університету.

За програмою транскордонного співробітництва HU-SK-RO-UA стартував проект  для моніторингу небезпечних природних і техногенних геопроцесів. Розпочали також реалізацію гранту, що спрямований на розвиток транскордонної співпраці в регіоні завдяки просуванню ремесел та гастрономічної культури.