Подробиці

Ужгородці стали переможцями 5 Всеукраїнського конкурсу короткометражних фільмів для старшокласників «Кіно&Школа». Захід зібрав у Львові понад 200 робіт із 11 областей України. Закарпаття було представлено єдиною школою – ужгородською №20 (ліцей «Лідер»). Шкільного «оскара» ужгородці вибороли серед кращих 56 робіт.

Христина ЯРЕМА, вчителька української мови ЗОШ №20

Журі обрало із 56-ми робіт сімку фіналістів. 3 грудня відбувся фінал конкурсу, де всі учасники і судді переглядали 7 стрічок-фіналістів. Глядачі обирали приз глядацьких симпатій, а решта дві номінації – були за членами журі. Це кращий тематичний фільм і кращий фільм року. Ми дістали тут головну нагороду – «Кращий фільм року». Тут проявилась ініціатива дітей, це не була лише моє бажання чи бажання керівництва закладу. Діти захотіли, а дякуючи підтримці батьків у них вийшов фільм, який і приніс їм перше місце.

«Якою ми будуємо Україну». Такою була тема цьогорічних короткометражок. Ужгородські школярі Михайло Коштура та Андрій Фурів показали цікаві історії життя школи та провели опитування серед однокласників. Питали, щоб учні змінили у власній школі, якби стали директором, та щоб поміняли у нашій батьківщині.

Михайло КОШТУРА, співавтор короткометражки

Оскільки я дуже люблю знімати різні відео, покликав Андрія, запитав його чи йому цікаво це, і ми вирішили зняти відео. Придумали сюжет, написали сценарій і почали знімати. Знімали два дні. У перший – усі інтерв’ю, а далі – як і чим живе 8-Б клас. Монтував я його три дні. Спочатку, коли нам дали дипломи, я думав, що ми уже не займемо оці призові місця (з «оскарами» і кубком). Але потім організатор назвав, що перемогло місто вина, де є сніг. Всі уже зрозуміли, що це Ужгород і ми взяли перше місце, кубок за кращий фільм року!

Михайло займався операторсько-монтажною роботою, а Андрій взяв на себе роль актора та журналіста. Хлопці прагнули перемоги, але не сподівалися отримати головну нагороду конкурсу. Тепер у них є мета – наступного року виграти ще і приз глядацьких симпатій.

Андрій ФУРІВ, співавтор короткометражки

Мені це дуже цікаво, я планую у майбутньому пов’язати своє життя з журналістикою. Найцікавіше було брати інтерв’ю, хоча ми все дуже швидко робили. Також класний момент був з квадрокоптером. Дуже класний і найбільш емоційний момент був, коли нам вручали Кубок. Ми з Мішею не дуже цього очікували, бо були сильні конкуренти у нас. Але ми дуже старалися, і наші старання були винагороджені.

Зі сценарієм допомагала вчитель Христина Ярема, а технічним директором картини став батько Михайла – Віталій Коштура. Чоловік є відеоператором та дуже втішений, що діти зацікавилися кіномистецтвом.

Віталій КОШТУРА, батько учня

Техніки було досить багато, тому що ми хотіли зробити різнопланові зйомки, щоб не було нудно дивитися глядачам. Використовували камеру, gopro, стабілізатори, квадрокоптер. Безперечно, ми підтримали дітей, а як можна було не підтримати? Особливо, коли є ідея, при тому хороша ідея. Є можливість підтримати їх, Міша попросив техніку. Сказав, що звісно проблем нема, технічне забезпечення за мною. Тобто, це дуже добре, що діти мають ініціативу.

Журі оцінювало не тільки кінцевий продукт праці – фільм, а й уміння самої знімальної групи працювати у команді, представляти тему. Самі хлопці у майбутньому бачать Україну ще сильнішою, європейською державою, яка забезпечує громадянам високий рівень життя.

Андрій ФУРІВ, співавтор короткометражки

Я б хотів бачити Україну великою європейською державою, із хмарочосами. І щоб припинилась війна. От так. Поки все

Михайло КОШТУРА, співавтор короткометражки

Я вважаю, що у майбутньому Україна буде набагато ліпшою, ніж зараз. Будуть ліпші технології, люди будуть добрішими.