Подробиці

В Ужгороді обговорили напрацювання Стратегії розвитку «Ужгород – місто без кордонів». Розробниками стали активні мешканці міста, які зібрали інформацію про слабкі та сильні сторони Ужгорода, дістали статистичні дані з різних галузей і створили поки що робочий план з розвитку міста до 2020-го року з візією до 2030-го. Мета – щоб Ужгород був українським містом, що з’єднує Україну з Європою.
«Основні пріоритети ключові ми виділили три – перше – це освіта, звичайно, тому що вона є основою основ і від неї потім залежить розвиток усіх інших сфер. Потім другий пріоритет – це у нас туризм і креативні індустрії. Креативні індустрії саме в сенсі малого і середнього бізнесу. І останній пріоритет, заключний – це міжнародне співробітництво. Ми його так назвали, але це набагато ширше поняття, воно включає в себе Ужгород, який може представляти інтереси міжнародних компаній в Україні», — Надія ПОПАДЮК, координатор «Клубу молодих реформаторів» Ужгорода
Розробники кажуть, Ужгород має всі можливості, аби стати провідним українським центром бізнес-послуг для західних компаній. Запросили керівника ГО «Словацько-Український Центр Партнерства», Едуарда Булину, який розповів про основні положення Стратегії розвитку міста Кошіце на 2015-2020 роки з візією до 2030-го.
«Кошіце – це місто створення нових робочих місць для всіх. Кошіце – це безпечне місто. Кошіце – це місто, жителі якого надають перевагу громадському транспорту. Кошіце – місто з вирішеною проблемою паркування. Кошіце – це місто, яке допомагає тим, хто цього найбільше потребує. Кошіце – це місто, яке надає якісну дошкільну та шкільну освіту. Кошіце – місто вражень. Кошіце – це місто, яке комунікує та співпрацює», — Едуард БУЛИНА, керівник ГО «Словацько-Український Центр Партнерства»
Організатори кажуть, документ – гнучкий, його переглядатимуть і доповнюватимуть, вислухавши слушні думки небайдужих громадян.