Подробиці

Процедури усиновлення і взяття під опіку – поки на паузі. Пандемія коронавірусу внесла свої корективи і тут. Аби в інтернатах і дитбудинках не було спалаху інфекції , наразі призупинили всі контакти із потенційними прийомними сім’ями. На період карантину більшість вихованців інтернатних закладів відправили по домівках. Та не всі батьки були готові. Спеціальні комісії промоніторили більше 1000 сімей.  Врешті у майже 100 із них виявили порушення. Поряд із цим 8 закарпатських закладів працюють як і раніше, щоправда з урахуванням карантинних заходів. Та все ж діти тут і надалі перебувають цілодобово.

Наразі в області більше 800 дітей проживають у неблагополучних родинах. За словами представників служб у справах дітей, є гостра необхідність у створенні сімей патронату.

Світлана ЯКІМЕЛІНА, начальниця служби у справах дітей Закарпатської ОДА

На жаль, теж на сьогоднішній день в області не створено, оскільки не підготовлено жодної сім’ї, куди б можна було влаштовувати дітей у патронат.

Патронат розрахований на те, щоб дитину після народження, якщо батьки відмовилися, або щось сталося, не відправляти у будинок дитини, а влаштувати в патронатну сім’ ю. Де дитина перебуває в сімейному оточенні.