Подробиці

На світовий форум Демократії, що відбувався у Страсбурзі, організатори запросили не лише дорослих. Серед офіційної української делегації – група натхненних дітей. Усе завдяки перемозі в номінації «Місцеве самоврядування – це ми!» на ХІ Міжнародному дитячому медіафестивалі «Дитятко».

Наталія ВЕРБОВА

представниця оргкомітету медіафестивалю «Дитятко»

Фестиваль проводиться уже 11 років. Цьогоріч у ньому взяли участь близько 100 країн світу. На фінальну частину запрошуємо представників України.  Особливо до участі ми запрошуємо, якщо ви знімаєте про місцеве самоврядування. Ця тема уже 8-ий рік підтримується Радою Європи. І переможці потрапляють до Страсбурга.

Наймолодший серед переможців та у складі делегації України Єлисей Яськов. Приїхав із Чугуєва на Харківщині. Разом з татом хлопчик представляє дитячу ТБ-студію «ОбовсемКа», переможна робота #Демократія – це спроба дітей розібратися у цьому непростому терміні. Перемога у конкурсі та поїздка до Франції стали приємним бонусом.

Єлисей ЯСЬКОВ

переможець медіафестивалю «Дитятко» (м. Чугуїв, Харківщина)

Ми знімалися разом із Віолетою. Я і вона – і все. Ми дуже зраділи перемозі.

Спеціальну відзнаку «Дитятка» цьогоріч отримала студія «Школа юних журналістів» із Житомира. Їхня робота «Місцеве саморядування – це ми!» знята як пізнавальний фільм: простими словами про складні речі, про ту побудову суспільства та ті побутові моменти, із якими люди зіштовхуються щодня. Поїздка до палацу Ради Європи вразила юних медійників.

Еліна ПЕРЕГУДА

переможниця медіафестивалю «Дитятко» (м. Житомир)

Мені загалом сподобалося відправляти відео. Я сама знімалася, вчила слова і робила всякі елементи: малювала, дизайн, декор. Я знялася у ньому разом із мамою й татом. Там у мене було домашнє завдання, визначити, що таке місцеве самоврядування.

Медіа-школа із Харкова – «Новий кадр» ще одні переможці. Вони зняли власну історію про волонтерський рух «Будуємо Україну разом» (або просто «БУР). Разом із волонтерами поїхали до села Введенка, що на Чугуївщині, на відновлення кількох об’єків. Юні автори переконані: наше майбутнє залежить від нас самих, і тільки нам вирішувати, як розвивати Україну. А із поїздки до Страсбургу хочуть привезти не тільки знання, але й матеріал для нового сюжету.

Катерина МІТЮХІНА

переможниця медіафестивалю «Дитятко» (м. Харьків)

Ми знімали про проект «БУР», я була однією із журналісток та додатковим оператором. Це група людей, яка відновлює домівки після війни. Але тепер вони діють ширше, у більших масштабах, допомагають усім, кому в змозі. У цьому проекті було водночас найпечальніше, але й найвеселіше, що більшу частину роботу виконували діти, а не дорослі. Ми будемо тут знімати сюжет про фейки.

Саме протидії брехливій інформації у медіа та агресивним фейкам була присвячена панель на Демократичному форумі, яка вразила юних телевізійників. Медіаексперти зазначають: сучасність диктує свої правила, і нам завжди потрібно бути готовими до непередбачуваних і різних обставин. Світ стрімко змінюється, часто — стає віртуальним, і нинішні діти та молодь можуть стати рушійною силою змін.

Ольга ЮРКОВА

медіаекспертка, співзасновниця ГО «StopFake»

Діти набагато легше сприймають інформацію чи вчаться новому. Старше покоління  звикло довіряти медіа, у той час як молодше – з дитинства (як риба у воді) знаходиться у цьому середовищі. Тож, дуже сподіваюся. Що молодше покоління, якщо ми почнемо вчити їх зі школи, буде ще краще за нас розрізняти, де фейк, а де правдива інформація. Водночас, для дітей моральними авторитетами ж батьки, тож і вони мають бути медіаграмотними.

Тож, міжнародний дитячий медіафестиваль «Дитятко» — це хороша можливість не тільки розповісти усій країні про власне бачення майбутнього рідного краю, а й для здобуття нового досвіду як на теренах нашої держави, так і закордоном.

Наталія ВЕРБОВА

представниця оргкомітету медіафестивалю «Дитятко»

Ми запрошуємо максимально широке коло дітей: ті, які знімають відео, працюють на радіо чи у електронних ЗМІ, чи в інтернеті. Цей медіапродукт може бути дитячої студії, для дітей чи від дітей, телепрограма, документальний фільм, ігровий анімаційний фільм. Якщо це добрий продукт для дітей чи про дітей – ми тільки цьому раді.

Усю необхідну інформацію про конкурс можна дізнатися на офіційному сайті фестивалю http://fest.dytiatko.org.ua/. Роботи мають бути створені авторами шкільного віку або дитячою студією чи гуртком. «Дитятко» — це змагання активних, допитливих, спраглих до перетворень юних медійників. А поїздка у Страсбург для авторів трьох кращих робіт – це реальна можливість та досвід, який вражає й точно стимулює до роботи.