Подробиці

З першого березня 2020 року для в’їзду в Росію українцям знадобиться закордонний паспорт.  Уряд змінив процедуру перетину кордону. Нові правила впроваджують з огляду на низький ступінь захисту паспорта громадянина України та свідоцтва про народження.

Ці документи не містять відомостей про особу латиницею, що не дозволяє автоматично зчитувати інформацію з документів та здійснювати перевірку за базами Інтерполу. А відсутність фотокартки у свідоцтві про народження створює загрозу незаконного вивезення неповнолітніх українців за кордон.

Руслан НОВОДРАНОВ

начальник Контактного центру Держприкордонслужби України

Дійсно, постанова набула чинності, норма буде застосовуватися із 1 березня 2020 року, в ній ідеться: громадяни України можуть виїжджати з держави та в’їжджати до Росії тільки за наявності закордонного паспорта. 

Зміни стосуються лише режиму в’їзду громадян України в РФ. А як бути українцям, які з території Росії хочуть повернутися на батьківщину?

Руслан НОВОДРАНОВ

начальник Контактного центру Держприкордонслужби України

Якщо громадянин України раніше виїхав або так сталося, що тривалий час там перебував і буде повертатися по свідоцтву про народження чи внутрішньому паспорту, вони будуть пропускатися на територію України.

Поїздки до Росії лише за закордонним паспортом дають додаткові гарантії: громадяни швидше проходитимуть прикордонний контроль, а прикордонники без перешкод отримають повну картину про те, хто і з чим залишає нашу державу.

Відео — Державна прикордонна служба України