Подробиці

Урочисті святкування річниці створення Карпатської України цього річ через коронавірус на Закарпатті скасували. Але перед введенням карантину Історична школа ім. Вячеслава Ліпинського провела тематичну лекцію, яку відвідали усі охочі.

Юрій ГРИГОР’ЄВ

лектор Історичної школи ім. В. Ліпинського

Історія Карпатської України попри часову відстань актуальна, як ніколи. В умовах новітньої війни в суспільстві кристалізується стереотип, що Закарпаття не надто патріотичне. Але усі подібні міфи розбиваються, як тільки люди дізнаються про подвиг карпатських січовиків та становлення української держави на теренах Закарпаття.

Людмила ЖАННИ

відвідувачка лекції

Дуже цікаво і так глибоко розкрито це питання, звісно глибше, ніж  у школі  на уроках,  тому варто приходити, слухати  щоб і дізнатися ось так не із шкількної програми.

Дмитро ОРСАГ

відвідувач лекції

Ми зацікавилися історією Карпатської України і передумовами, чому виникла Карпатська Україна , як продвигалася і скажемо так,  завершення яке про яке ми зараз чуємо.

Подібні лекції Історична школа органзовує уже не вперше і історики-волонтери раді, що попит на цю інформацію в суспільстві є.

Юрій ГРИГОР’ЄВ

лектор Історичної школи ім. В. Ліпинського

Ми збираємось так амторськи, ми неурядова організація, некомерційна, це просто справа істориків і справа людей, які люблять історію, ми   обговорюємо різні теми, обговорюємо в такому стилі, як зараз відбувається, що дискусія, буває просто лекція, буває кілька лекторів і власне , що ми просто подаємо історію так,  як зазвичай  її не подають на телебаченні, або в якихось там проектах інформаційних, або навіть в університеті , у нас є прямий діалог і тим краще історія запам»ятовується.

Більше 80 ти років тому Закарпаття встало до зброї. Маленька Срібна Земля, яку не великій геополітичній мапі Європи розміняли за безцінь, показала характер. І хоча де-юре держава протрималася лише кілька днів, де-факто супротив тривав кілька років. А справа карпатських січовиків живе досі.