Подробиці

Проект професійної перепідготовки військовослужбовців звільнених  в запас та членів їхніх родин «Україна-Норвегія» вже вдруге стартував в Ужгороді. За підтримки норвезького уряду, протягом трьох місяців курсанти матимуть змогу опанувати кілька сучасних професій.

Ольга КОСТЯНЕЦЬ, координатор проекту «Україна-Норвегія» в Закарпатській області

Проект взагалі дуже масштабний, він реалізується по всій Україні. Почав працювати проект з 2003-го року. На сьогоднішній день відмічається 15 років проекту. Взагалі охоплено 39 міст України, 16 вищих навчальних закладів. В Ужгород проект прийшов в лютому 2018-го. Тобто в лютому 2018-го ми набрали учасників проекту, у травні – учасники вдало завершили, 30 чоловік у нас є, які завершили проект.

Метою проекту є підвищення професійної конкурентоспроможності колишніх військових, сприяння у створенні власного бізнесу та швидша психологічна адаптація.

Федір ШАНДОР, професор УжНУ, туризмознавець

Ми удосконалили навчальний план, удосконалили практичні навики, що потрібно, щоб відкинули все лишнє, і тепер уже з іншим форматом будемо виходити на навчальний процес два. Що з цього виходить – це, безпосередньо, збільшена кількість практичних навиків, збільшення кількості виїзних засідань. Із позитивного про попередній курс, я би сказав, що багато людей, ми думали буде менший відсоток конкретних працевлаштувань і прогнозували  приблизно 10%, але, насправді, вийшло більше.

Загалом, в Україні вже є 9 тисяч людей, які успішно пройшли навчання  в рамках  проекту «Україна-Норвегія». Близько 30 % учасників 1-го ужгородського випуску –  успішно працевлаштувались. Після завершення осіннього навчального семестру освоїти нову професію зможуть ще 35 військових та членів їхніх сімей.