Подробиці

Б’ють, знущаються, змушують спочатку зубними щітками чистити унітази, а потім зуби – так вихованці дитячого притулку в смт Батьово скаржилися на своїх вихователів волонтерам. Мирослава Дацюк каже, неодноразово відвідувала  цей притулок, проте таке почула від дітей вперше.

Мирослава ДАЦЮК

волонтер

В ході спілкування з дітками, вони почали нам розказувати, як жорстоко себе поводять з ними їх вихователі. Значить, бють всякими, що є під рукою: палицями, залізними палками з-під кроваті, резинками, скакалками, все що під руку попадеться тим і получають. Ми мали розмову з старшими дітьми, це двадцять дітей.

На подвір’ї притулку зустрічаємо дітвору. Їх не багато, адже більшість на зустрічах з психологами та правоохоронцями. Перша підходить одинадцятирічна Наталія Павлючок. Дівчинка стає на захист вихователів.

Наталія ПАВЛЮЧОК

вихованка дитячого притулку в смт. БАТЬОВО

Вони наоборот беруть дітей наговорюють, щоб казали на вихователів. А якщо вони не хочуть наговорювати, то беруть і бють їх.  Старші дівчата: Сніжана і Діана. Вони беруть олівці в них кидають, у вихователів, ігрушки рвуть спеціально. Беруть знущають, що вихователі мають через них уже плакати. Вони не виносять їх уже. Вони спеціально роблять, щоб їх уволили. Вони що хочуть то і роблять. Вихователі вже не мають командувати. Вони всьо позволяють собі.

Неодноразово били і одинадцятирічну Софія.

Софія РОЗНІЙЧУК

вихованка дитячого притулку в смт. Батьово

В мене синяки, один, другий. На животі так ня болить тутка.

  • Це хто вдарив?
  • — Сніжана.
  • А ти скаржилась?
  • Так. Поліцейські приходили, а вони брешуть на вихователів. Кажуть, що їх унітази заставляють чистити. Ніхто не чистить.

Старші дівчата, на яких скаржаться діти, навідріз відмовились спілкуватися з нами.

Марта ШЕЛЕМБА

т.в.о. завідувача дитячого притулку в смт. Батьово

Я їм сказала, що приїхало телебачення, вони відмовилися спілкуватися. Вони вже більше не мають що розказати.

Але диму без вогню не буває. І побиття в притулку викладачі практикують. Це не заперечують вихованці і керівники.

Софія РОЗНІЙЧУК

вихованка дитячого притулку в смт. Батьово

«Якщо є за що получати то можуть вдарити по сраці і всьо»

Марта ШЕЛЕМБА

т.в.о. завідувача дитячого притулку в смт. Батьово

Да, одному працівникові винесли догану… але ця людина зараз працює в закладі? .. да працює.

Керівники закладу вважають, що старші діти використали ситуацію і значно її перебільшили. Все, аби маніпулювати вихователями.

Марта ШЕЛЕМБА

т.в.о. завідувача дитячого притулку в смт. Батьово

«Якщо ви не зробите нам, те що ми хочемо, ми про вас на телебачення ще не таке розкажемо. Вони хочуть, аби їм курити давали, хочуть собі робити те, що вони хочуть. Я не буду, наприклад за собою ні ліжко застеляти, я не буду се робити, я не буду то робити. Ви мені дайте то, бо то ви мені маєте дати. Працівників мені дуже важко стримувати.  Всі в таких умовах працювати не хочуть.»

Зараз в притулку — 53 дітей. За три місяця, відповідно до умов утримання в подібних закладах, мають визначити подальшу долю кожного. Всіх вже опитали правоохоронці, п’ятьом надали статус потерпілих. Все це в рамках відкритого кримінального провадження. Кваліфікують злочин за трьома статтями: «Службова недбалість», «Побої та мордування» та «Неналежне виконання службових обов’язків щодо охорони здоров’я та життя людини».

Лідія ПОДОЛЕЙ

спеціаліст відділу комунікації ГУНП в Закарпатській області

На даний час із дітьми, а також із педагогічним колективом Батєвського дитячого притулку спілкуються правоохоронці, в тому числі і інспектори ювенальної превенції та психологи, які намагаються з’ясувати причини та обставини втечі дітей із притулку. Поки що слідство триває. Уже проводяться необхідні експертизи. І встановлюються всі обставини слідчими.

Якщо вину вихователів доведуть,  їм загрожує до 3 років позбавлення волі.