Подробиці

Як у гральній колоді: 36 кованих карт складають в Ужгороді новий туристичний маршрут. Вони знаходяться у знакових місцинах обласного центру. У дизайні конструкції  вирізаний гербовий символ  Ужгорода – виноградне гроно. Тож, зібрати на світлинах усі туристичні гральні карти може стати новою цікавинкою під час екскурсій та одночасно фотородзинкою під незвичайним ракурсом.

Федір ШАНДОР

туризмознавець

Атракції стають звичними, тому туристи часто питають: що ж такого подивитися, аби залишитися в Ужгороді більше, ніж на один день і відвідати місто ще не один раз? Так і виникла нова фішка, яка називається «Склади ужгородську карту». Методом карта. Отака гра слів.  З допомогою скульпторів та ковалів Степана Рунака та Івана Мурника втілили, скомпонували ідею. В ідеї була гральна карта у натуральну величину, повний набір – 36 карт, безпосередньо символізм Ужгорода – виноградне гроно з герба міста.  

Окрім того, взялися описати усі 36 карт та об’єктів поруч із ними. У рамках навчання у проекті «Україна-Норвегія» учнями та студентами курсу було укладено історії об’єктів, пам’ятників та родзинки навколо. Зараз зібраний матеріал було укладено у посібник, пробні екземпляри наразі допрацьовують. І з вересня візьмуться за повноцінний тираж.

Федір ШАНДОР

туризмознавець

Після того як ми стартували з проектом «Україна-Норвегія», учасники захопилися і захотіли удосконалити сам маршрут не тільки віртуально, але і на папері. Тоді фотограф Аркадій Шиншинов зробив світлини, а Ірина та Анатолій Пасєвичі втілили подорож, описали все, що у периметрі 150 метрів навколо карти, а також правильно навели об’єктив для туриста. З часом це стане допомогою екскурсоводу, аби він зміг знайти цікаві місця, удосконалити до них туристичний маршрут.  Тобто, це ще одна туристична атракція, ще один квет для школярів.

А поки ж ужгородців та гостей міста запрошують самостійно віднайти усі туристичні гральні карти та таким чином сформулювати власну карту фотовражень Ужгорода.