Подробиці

Закарпаття вважають одним із провідних туристичних регіонів України. Колоритний Захід щороку манить багатьох мандрівників шаленим коктейлем культур, мальовничими краєвидами та купою фестивалів.
Денис МАН, директор департаменту економіки Закарпатської ОДА
Весняний туристичний сезон у нас прийнято називати «квітучим Закарпаттям». І, власне, з таким туристичним продуктом Закарпаття їде на весняну виставку в місто Київ запрошувати саме на цвітіння сакур, на цвітіння нарцисів, на цвітіння крокусів, які стали другий рік поспіль нашою мега-родзинкою.
Закарпаття вже готове прийняти новий потік туристів у весняному сезоні. З’явилася неймовірна кількість нових атракцій та цікавих пропозицій на різний смак.
Федір ШАНДОР, туризмознавець
Розширили свої послуги гастрономи дуже сильно. Починаючи із 20-го квітня, кожен тиждень безперервно по два, три, чотири фестивалів. Уже опубліковано в більшості програми. І відповідно вже геотермальні зони вже відкрили новий 2017-й сезон з пропозицією і галотерапії і хромотерапії, неймовірна кількість бальнеологічних велнес і спа-послуг.
Багато вікенд-турів на травневі, або сакура-дні у краї уже заброньовані. Цвітіння японської вишні – це те, на що їдуть подивитися з усіх куточків України та з-за кордону. Цікавими для туристів завжди є кулінарні гастрономічні фестивалі, дегустаційні зали вина, сиру, меду та крафтові пивоварні.
Федір ШАНДОР, туризмознавець
Це і так звана «Угорщина, Словаччина, Румунія без візи». В національних селах, тобто ознайомлення з культурою, І для тих, хто хоче і історію, і культуру, і гастрономію, і атракції поєднати – вже є все готово, чекає і працює. В залежності, який попит. Достатньо для цього забити свої потреби у всесвітній Гугл.
Для мандрівників, що віддають перевагу активному відпочинку, Закарпаття теж підготувало ряд цікавих послуг. Вже 4-го квітня стартує сезон водного туризму, сплави по Тисі та іншим річкам. Актуальними також є піші та кінні походи з ночівлею, або без та веломандрівки різної складності.
Орест КОГУТ, екскурсовод, турист
Можемо спостерігати, що, якщо це туристи, скажімо, за межами України, тоді вони подорожують більше околицями Воловець, Міжгір’я, озеро Синевір, Колочава, околиці Рахівщини. Тому що ці райони вже є більш популяризовані в зв’язку з тим, що, наприклад, на Рахівщині знаходяться і гірські озера, і гора Говерла, на Міжгірщині знаходиться озеро Синевір, яке є одним із семи чудес України. Дуже такі культові об’єкти, як водоспад Шипіт та село Колочава.
Відпочинок на Закарпатті – це ще й бюджетно. В порівнянні з минулим роком ціни не надто зросли. По гаманцю середньостатистичного туриста, на думку експертів, це суттєво не вдарить. Економний варіант вікенд-туру на одну особу, включаючи трансфер та проживання, коливається від двох до трьох з половиною тисяч гривень.