Подробиці

Отак з першого класу в одній із найстаріших шкіл Ужгорода — четвертій —  починають вивчати словацьку мову. Уроки тут активні, малеча не сидить на одному місці: в початкових класах учителі проводять з учнями рухливі вправи. Для опанування іноземної до освітнього закладу спеціально запросили 5 педагогів зі Словаччини.  Письменник Ян Поханич приїхав до обласного центру Закарпаття з Пряшева.  Він викладає словацьку читанку і застосовує інтерактивні методи навчання.

 Ян ПОХАНИЧ, учитель молодших класів ужгородської ЗОШ №4

 Навчаємо їх максимально наближено. Використовуємо методи гри. Це ігри в різні ситуації, це драматичні ролі, імпровізація, текстова інтерпретація і так далі. Наприклад, у рамках вивчення словацької мови ми робимо книги. В Ужгороді видали казки, далі був анімаційний фільм 1, 2, 3, 4. Була навіть прем’єра. Минулого року ми видали книгу «Легенди четвертої школи», а тепер зробимо «Легенди четвертої школи-2».

 Разом зі словацькою в четвертій школі активно вивчають англійську. Вчителі намагаються максимально зацікавити учнів ще з дитинства.

У початкових класах усі уроки викладають словацькою.

Марія ФЕДИНЕЦЬ, директор Ужгородської ЗОШ №4 з поглибленим вивченням словацької

 У 1 класі українська мова і читання йдуть як предмет, англійська мова теж як предмет. А навчання ведеться на словацькій мові. На 2 ступені, тобто 5-11 класи учень навчається українською мовою. А словацька викладається поглиблено як предмет. Крім того, з 1 до 11 класу вивчається іноземна мова — англійська. 

Загалом за 11 років навчання в четвертій  ужгородській ЗОШ діти встигають полюбити і українську, і словацьку мови.

Українську мову у 4 школі шанують і люблять. А 9 листопада, у День української писемності,  учні і вчителі долучилися  до загальнонаціонального Радіодиктанту, який писали в усій державі.

Марія ФЕДИНЕЦЬ, директор Ужгородської ЗОШ №4 з поглибленим вивченням словацької

 Уявіть собі, що всі виявили бажання. Писати цей диктант. Тому в нас були задіяні всі учні від 5 до 11 класу.   Всі учні писали. Десь були збої в техніці. Учні були дуже гарно одягнені: в українські вишиванки, тобто це був урочистий день. Учні хвилювалися. Це було приємне хвилювання, тому що всі хотіли написати цей диктант якнайкраще.

Загалом у 4 ужгородській школі з поглибленим вивченням словацької мови нараховують приблизно 400 учнів. З ними вдало практикують творчі методи викладання. Тому школярі активні з дитинства і не соромляться виявляти ініціативу. А у травні цього року учні разом зі словацьким учителем Яном Поханичем навіть потрапили до Книги рекордів України: видали працю «Легенди з четвертої школи», де ілюстраторами стали майже 40 першокласників.