Подробиці

Вони танцюють,  аби тримати в тонусі свою фізичну і мозкову активність. Це заняття танців для пацієнтів із хворобою Паркінсона. Заняття проводять фахівці – серед яких медики, реабілітологи та професійні неврологи. Танцетарапія – один з найдієвіших методів реабілітації і підтримки фізичного стану таких пацієнтів, — кажуть лікарі.

Катерина КАРПІНСЬКА

лікар-невролог

Пацієнти приходять і кажуть – я почав сам одягатися, я вільніше почав усе робити, я на роботі із всім справляюся, і вони це цінують, вони можуть це оцінити коли сюди вже трохи походили, а вони можуть ходити і два роки по ревматологах, по неврологах лікуючи інші діагнози і вони від цього страждають  Це дуже допомагає. Бо рух – це життя і при цій хворобі – це діє однозначно.

У пана Анатолія діагностували Паркінсона два роки тому, після перенесеного інфаркту. Фізичні вади, які з’явилися після, значно ускладнили його життя. Проте він далі працює на підприємстві, намагається не акцентувати на цьому увагу і дякує медикам за танці – вони позбавили його комплексів і покращили координацію рухів.

Анатолій ВАСИЛЬЄВ

пацієнт із хворобою Паркінсона

Я досі працюю на підприємстві і якщо там цілий день бути, то ясно треба харчуватися – і от в столовій, яка в нас є, я почуваю себе не надто комфортно. Бо рука розумієте в мене труситься, я звісно намагаюся її ховати, аби не виглядати як-то кажуть неудобняк, як то кажуть.  Танці покращують координацію рухів.

А це пані Людмила. Вона приходить на заняття разом зі своїм чоловіком, каже: таку терапію їм порадив невролог і вони бачать результат. Чоловікові легше ходити, а головне — тут він відпочиває психологічно.

пані Людмила

дружина пацієнта із хворобою Паркінсона

Сам він довго танцювати не може, але він чекає і подобається це йому.

Таких пацієнтів на Закарпатті понад 700. І це лиш ті, кому офіційно поставили «хворобу Паркінсона». Багато хто не хоче сприймати цей недуг, роками обстежується і шукає альтернативний діагноз або взагалі не звертається до медиків. Хвороба Паркінсона впливає не тільки на якість життя, але й на його тривалість – у кожному випадку індивідуально. Та саме рух – головні ліки, які уповільнюють розвиток хвороби. І танце-терапія – лише один із способів допомогти таким хворим.

Катерина ЗІНОВ’ЄВА 

фізичний терапевт

Це світовий тренд. Є доказова база по йозі, по танце-терапії, скандинавська хода, тай-чи – це все, що стосується балансу.

Такі заняття в Ужгороді організовують в центрі нейрохірургії та неврології щотижня уже півроку. Проводять їх за підтримки меценатів та волонтерів, втім медики сподіваються: відповідальні за медреформу візьмуть  до уваги дієвість цих видів реабілітології і заняття можна буде проводити і за підтримки держави.